YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
2 aybay , 1 yarbay tutuklandı
2 aybay , 1 yarbay tutuklandı
28 Kasım 2009 00:37
'Kafes Eylem Planı'yla ilgili olarak daha önce serbest bırakılan ve iki gün önce haklarında yakalama kararı çıkartılan 2 albay ile bir yarbay, tutuklandı.

İçinde Ermeni cemaatine yönelik saldırı, adaların bombalanması, gibi birçok yasadışı olayın tezgahlandığı "Kafes Eylem Planı" ile ilgili Albay Mücahit Erakyol, Albay Levent Gülmen ve Yarbay Halil Özsaraç saat 19.00 sıralarında Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne getirildi. Haklarında yakalama kararı bulunan askerler, adliyedeki işlemlerinin ardından nöbetçi 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından "Yasa dışı terör örgütüne üye olmak" suçlamasıyla tutuklandı.

Şahıslar hakim ve savcıların kullandığı protokol kapısından dışarı çıkartıldı. Perde gibi subayların önünde duran görevli erler basın mensuplarının görüntü almaması için uğraş verdi. Görevli erler basın mensuplarına nakil esnasında da görüntü aldırmamaya çalıştı.

Erakyol, Gülmen ve Özsaraç bir minibüsle önce Beşiktaş'taki İnzibat Bölük Komutanlığı'na götürüldü. Burada işlemleri yapılan şahıslar sivil bir polis aracı nezaretinde Hasdal Askeri Cezaevi'ne götürüldü.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler