YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
1'i emekli yüzbaşı 3 kişi tutuklandı
1'i emekli yüzbaşı 3 kişi tutuklandı
13 Mart 2010 12:03
Bursa'da gerçekleştirilen kaçak uzi operasyonunda biri emekli yüzbaşı, 3 kişi tutuklandı. Şüpheli yüzbaşı, 10 yıl önce Ergenekon sanıklarından Levent Ersöz ile birlikte Bursa'da görev yapmıştı.

Emniyet Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlar şubesi ekipleri 2 kişinin Bulgaristan'dan getirdiği kaçak uziyi satmaya kalkıştığı istihbaratı üzerine alarma geçti. Yapılan çalışmanın ardından silahı satın aldığı iddia edilen kişinin emekli bir yüzbaşı olması polisi bile şaşkına çevirdi. Bulgaristan'dan getirilen silahı sattığı iddia edilen Sezgin Ş. ise Sabahattin B. ile bu suikast silahını satın aldığı öne sürülen emekli yüzbaşı Cihan Ö. evlerine yapılan şok baskınlarla yakalandı. "Vahim (suikast) silah bulundurmak" suçundan adliyeye sevk edilen 3 şüpheli de, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Emekli Yüzbaşı Cihan Ö.'nün, ifadesinde, araba alım satımı meselesi yüzünden şüphelilerden Sezgin Ş.'den 10 bin TL alacağını bir türlü tahsil edemediğini belirterek, "Şüpheli Sezgin Ş. bana poşet içinde bir silah getirdi. Müşterisinin hazır olduğunu, 10 bin liraya satacağını ve parayı da hemen bana verip, borcunu kapatacağını söyledi. Ben de bu silahı emanet olarak aldım. Silahın suikast silahı uzi, olduğunu bile bilmiyordum" diyerek kendini savunduğu öğrenildi.

10 yıl önce Bursa'da Ergenekon Operasyonu sanıklarından Levent Ersöz, Jandarma Bölge Komutanlığı görevindeyken, şüpheli Cihan Ö. de Bursa İl Jandarma Komutanlığı'nda görev yapmıştı.

Öte yandan organize polisi, silahın emekli yüzbaşı tarafından ne amaçla alınmış olabileceğini araştırıyor. (İHA)
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler