YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
1'i albay 12 kişi yaralandı
FOTOĞRAFLAR İÇİN TIK
1'i albay 12 kişi yaralandı
FOTOĞRAFLAR İÇİN TIK
1'i albay 12 kişi yaralandı FOTOĞRAFLAR İÇİN TIK
21 Ağustos 2008 / 09:07 Güncelleme: 21 Ağustos 2008 / 00:00

İzmir'in Buca ilçesi Yeşillik Caddesi Evka Durağı yakınlarında polis servis midibisü geçişi sırasında bir patlama meydana geldi.


İzmir'in Konak ilçesinde meydana gelen patlamada yaralanan biri albay 3 asker ile 8 polisin tedavisi sürüyor.
        


Patlamada yaralanan Albay Ahmet Kılıç ile erler Hüseyin Aslan ve Murat Bekirgül, kaldırıldıkları Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesinden Hatay Askeri Mevki Hastanesi'ne sevk edildi.
        


Yaralı Abbas Kalender, Hüseyin Kirazbilek, Sacit Kaskatı, Hakan Babürhan ve kimlikleri açıklanmayan diğer 4 polisin ise tedavileri Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesinde devam ediliyor. Abbas Kalender'in durumun ağır olduğu bildirildi.Olay bugün saat 07.45 sıralarında Yeşillik Caddesi Elka Durağı yakınlarında meydana geldi. İzmir Adnan Menderes Havalimanı\'na gittiği belirtilen çevik kuvvet polislerini taşıyan servis aracı ile askeri servis aracının peşpeşe gittiği sırada, üç katlı binanın önünde park halindeki bir otomobilde patlama meydana geldi.


 


İZMİR VALSİ'NİN AÇIKLAMASI


İzmir Valisi Cahit Kıraç, Konak'taki patlamada uzaktan kumandalı plastik patlayıcının kullanıldığını tahmin ettiklerini söyledi.
        


Olay yerinde incelemelerde bulunan Vali Kıraç, askeri ve polis servis araçlarının geçişi sırasındaki patlamanın ''sahipsiz bir araçta'' meydana geldiğini belirterek, ''patlamanın, uzaktan kumanda ile plastik patlayıcı kullanılarak gerçekleştirildiğini değerlendiriyoruz'' dedi.


İŞTE SALDIRININ FOTOĞRAFLARI     GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler