YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
1919'dan başlatılan tarih anlayışını reddediyorum
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kut'ül Amare Zaferi'nin hafızalardan silinmeye çalışıldığını dile getirerek, "Ders kitaplarında, 1919'dan başlatılan tarih anlayışını reddediyorum. Kut'ül Amare Zafer unutturulamayacak" dedi.
1919'dan başlatılan tarih anlayışını reddediyorum
30 Nisan 2016 / 06:23 Güncelleme: 30 Nisan 2016 / 08:45

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kut'ül Amare Zaferi'nin 100. yılında İstanbul'da gerçekleştirilen kutlama töreninde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklaması şöyle:

"Bu coğrafya bize anamızın ak sütü kadar helal olan asli vatanımızdır. Batı medeniyetinde 'Türk' belli bir kavmin adı değil, tüm Müslümanları ifade eder. Ders kitaplarında, 1919'dan başlatılan tarih anlayışını reddediyorum. Bizim mobil ordumuz vardır, o milletin ta kendisidir. Çanakkale Zaferi dışında diğer zaferlerimiz ders kitaplarında yok. Fiziki sınırlarımız ayrılmış olabilir ancak gönül sınırlarımız hiç ayrılmadı. Fiziki sınırlarımız ayrılmış olabilir ancak gönül sınırlarımız hiç ayrılmadı. Kut'ül Amare Zafer unutulmaz.

Mehmehçik'e çağrı

Kilis'e roket atanlar 'Allahu Ekber' diyor. Şehit düşen de 'Allahu Ekber' diyen benim kardeşim. Mehmetçik'e sesleniyorum: Sizler kutsal Peygamber ocağının mensuplarısınız. Bu küçük Muhammed anlamındaki Mehmetçik'tir. Şehadet de en yüce makamlardandır."

Sezai Karakoç şiiri

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında Sezai Karakoç'un Kut'ül Amare Zaferi'ne ilişkin şiirine de atıfta bulundu:

 // Mustafa
Şimdi ki müfredatta ana sınıfında ki okuma yazma bilmeyen çocuğa zorla Atatürk şiiri ezberletiliyor. Hep kahramanlıklar efsaneleri anlatılıp beyinleri uyuşturuluyor ki kimse gerçek tarihini sorgulamasın araştırmasın. Tarih Atatürkten ibaretmiş gibi öğreniliyor. Oda zaten hep doğru hep kahraman ya...
30 Nisan 2016 16:30
1
 // 1
kaç bin yıllık tecrübemize 1 günde yabancılaştık. .....
30 Nisan 2016 12:17
Maalesef
 // CEM
Üniversiteden mezun olan bir vatandaş 5000 yıllık tarihimizin yüzde bir ini bile bilmeden mezun oluyor.Dünyanın hiç bir ülkesinde böyle bir gaflet yok...
30 Nisan 2016 Cumartesi 12:13
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler