YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
19 terörist öldürüldü
Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde devam eden operasyonlarda 17, Şırnak'ın Silopi İlçesi'nde 1 ve Diyarbakır'ın Sur İlçesi'nde 1 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Toplamda 575 terörist etkisiz hale getirildi.
19 terörist öldürüldü
18 Ocak 2016 / 13:38 Güncelleme: 18 Ocak 2016 / 13:59

Genelkurmay'dan yapılan açıklamada şunlar kaydedildi;

CİZRE

Şırnak / Cizre’de devam eden operasyonda;

17 bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş (Operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 337’dir.), 17 adet el yapımı patlayıcı imha edilmiş, bir Kaleşnikof piyade tüfeği, 118 Kaleşnikof piyade tüfeği fişeği, bir Kaleşnikof piyade tüfeği şarjörü, 64 av tüfeği fişeği, bir keskin nişancı tüfeği dürbünü, bir tabanca, bir dizüstü bilgisayar, çok miktarda tıbbi malzeme, iki cep telefonu, üç sim kartı ele geçirilmiştir.

SİLOPİ

Şırnak / Silopi’de devam eden operasyonda;

Bir bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş, (Operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 136’dır.), 64 adet el yapımı patlayıcı imha edilmiş, altı Kaleşnikof piyade tüfeği, 23 Kaleşnikof piyade tüfeği şarjörü, 1.452 Kaleşnikof piyade tüfeği fişeği, üç bomba atar mühimmatı, bir roket atar mühimmatı, bir kasatura, bir dürbün, iki hücum yeleği, bir gaz maskesi ele geçirilmiştir.

SUR

Diyarbakır / Sur’da devam eden operasyonda; 

Bir bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş (Operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 102’dir.), bir Biksi makineli tüfek, bir Kanas keskin nişancı tüfeği, bir Kaleşnikof piyade tüfeği, 36 el bombası, 89 roketatar mühimmatı, 90 roketatar sevk fişeği, 86 boş şarjör, 1.380 Biksi makineli tüfek fişeği, 480 Kanas keskin nişancı tüfeği fişeği ve 880 Kaleşnikof piyade tüfeği fişeği ele geçirilmiştir.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler