YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
19 Mayıs açıklaması...
19 Mayıs tartışmları da nasıl kutlanacağına ilişkin belirsizlik de sürüyor... Son açıklama Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'tan geldi... Bakan Kılıç, 19 Mayıs kutlamalarının çok farklı bir heyecan içinde geçeceğini söyledi...
19 Mayıs açıklaması...
04 Mayıs 2012 / 23:36 Güncelleme: 04 Mayıs 2012 / 23:29

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, ''Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak, Türkiye'nin tamamında 19 Mayıs kutlamalarını çok daha farklı bir heyecan, gönüllülük esası ve gençlerimizin çok yoğun ilgisiyle icra etmeyi hedefliyoruz'' dedi.

Bakan Kılıç, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası'nca Yelken Kulüp'te düzenlenen, 'Birlik, Beraberlik ve Dayanışma Yemeği'ne katıldı. 

Çeşitli sivil toplum örgütlerinin üyeleri ve iş adamlarının katıldığı yemekte konuşan Kılıç, bugün yayımlanan genelge doğrultusunda 19 Mayıs kutlamalarının tümüyle Gençlik ve Spor  Bakanlığı'na devredildiğini söyledi.

''Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak, Türkiye'nin tamamında 19 Mayıs kutlamalarını çok daha farklı bir heyecan, gönüllülük esası ve gençlerimizin çok yoğun ilgisiyle icra etmeyi hedefliyoruz'' diyen Kılıç, ''Yeni dönemde yeni bir vizyon ile hem Atatürk'ü anma hem gençlik hem spor yönü hem bilimsel detaylarıyla hem sempozyum, panel ve seminer gibi çalışmalarla, okullarda, meydanlarda, salonlarda bir günün iki saatine sıkıştırılmadan hayatın her alanında kutlanır hale gelecek'' ifadesini kullandı. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler