YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
19 Mayıs açıklaması
Başbakan Tayyip Erdoğan, 19 Mayıs kutlamalarına ilişkin açıklama yaptı.
19 Mayıs açıklaması
20 Mayıs 2012 / 22:27 Güncelleme: 20 Mayıs 2012 / 22:30

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, milletin yıllardır beklentisi olan 19 Mayıs kutlamalarının bu beklentilere cevap teşkil ettiğini söyleyerek, ''Değişik yerlerde, statlarda yapılan bayram eğlenceleri, aynı şekilde kapalı spor salonlarında yaptığımız kutlamalar ilgi alakası bakımından çok açık, net kendini ortaya koydu. Ben Trabzon'da bir gençlik şölenine katıldım, muhteşemdi. Değişik yerlerde yapılan kutlamaların hepsi muhteşemdi ve bu meydanlar, kapalı spor salonları, renkli kutlamalar adeta bir bayram sevincini milletimize yaşattı. Milletimiz en güzel cevabı zaten verdi'' diye konuştu.

Erdoğan, Kulp İlçe Başkanının terör örgütü tarafından kaçırılmasına ilişkin yaptığı değerlendirmede, ''Bunun AK Parti'ye karşı yapılıp, başka partilere yapılmayışı manidardır. Onun için de terörle hangi siyasi partinin mücadele verdiği veya iktidar partisinin nasıl mücadele verdiği çok açık net ortadadır'' dedi.

Basra'da Türk Konsolosluğu'na yönelik yapılan eylemleri de değerlendiren Erdoğan, Dışişlerinin konuyla ilgili Irak Dışişleri Bakanı'yla görüştüğünü belirterek, ''Onlar failleri kesinlikle yakalayacaklarına dair cevabi bir açıklama yaparak üzüntülerini dile getirdi. Biz de bunun takipçisi olmalarını özellikle istedik'' ifadesini kullandı. AA
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler