YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
19 Eylül Gaziler Günü
19 Eylül Gaziler Günü
19 Eylül 2013 14:30
Ankara Valisi Alaaddin Yüksel ve beraberindekiler, Gaziler Günü dolayısıyla Anıtkabir'i ziyaret etti.

Ankara Valisi Alaaddin Yüksel ve beraberindekiler, Gaziler Günü dolayısıyla Anıtkabir'i ziyaret etti.

Vali Yüksel, Garnizon Komutanı Korgeneral İlhan Talu ve Emniyet Müdürü Kadir Ay ile gaziler, Aslanlı Yol'dan yürüyerek Atatürk'ün mozolesine çelenk bıraktı.

Saygı duruşunun ardından Misak-ı Milli Kulesi'ne geçen Yüksel, Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı.

Vali Yüksel, deftere şunları yazdı:

''Türk kahramanlığının sönmeyen meşaleleri, kahraman gaziler, ülkemizin her karış toprağına terlerini ve kanlarını akıtarak, tarihimize altın sayfalar yazdıran, Türkiye Cumhuriyeti'nin sonsuza kadar yaşamasının en büyük garantisi olan Türk kahramanlığının sönmeyen meşaleleri gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Günü'nü kutluyorum.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, vatan toprakları üzerinde istiklal ve egemenlik içerisinde bayrak dalgalandırmamızı sağlayanlara, kahraman gazilerimize Ankara halkı adına minnetlerimi ve şükranlarımı sunuyorum.

Güçlü ve saygın Türkiye'nin temelleri ve Türk kahramanlığının sönmeyen meşaleleri kahraman gaziler, Türk milleti sizlere minnettardır."

Gaziler Günü dolayısıyla Ulus'taki Atatürk Anıtı önünde de tören düzenlendi. Anıta çelenklerin konulmasının ardından konuşan Türkiye Muharip Gaziler Derneği Başkanı Şükrü Tandoğan, gazilerin Mustafa Kemal Atatürk'ün yaşayan birer temsilcileri, cumhuriyetin teminatı ve temel taşları olduğunu belirtti.

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler