YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
184 ülkede aranan zanlı Cem, Rusya'ya kaçmış
Münevver Karabulut cinayetinde şok gelişme...
184 ülkede aranan zanlı Cem, Rusya'ya kaçmış
30 Nisan 2009 / 08:24 Güncelleme: 30 Nisan 2009 / 00:00

Münevver Karabulut cinayetinde şok gelişme... 184 ülkede 'Difüzyon' kararıyla aranan bir numaralı katil zanlısı Cem Garipoğlu'nun önce Yunanistan'a sonra Rusya'ya kaçtığı belirlendi. Anne Tülay Makbule Garipoğlu'nun da firari oğlunun yanına gittiği iddia edildi.


Kamuoyunda 'Kesikbaş' cinayeti olarak bilinen Münevver Karabulut'un vahşi olarak katledilmesi olayının bir numaralı zanlısı Cem Garipoğlu'nun Rusya' ya kaçtığı bilgisine ulaşıldı. Mahkeme tarafından ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılan anne Tülay Makbule Garipoğlu'nun da oğlunun ardından Rusya'ya gittiği ileri sürüldü.


ÖNCE YUNANİSTAN'A KAÇTI


3 Mart'ta işlenen vahşi cinayetin üzerinden tam 58 gün geçti. Cinayetin bir numaralı katil zanlısı Cem Garipoğlu, bu süre içerisinde arkasında hiçbir iz bırakmadan kaçmayı başardı. Interpol'ün çıkardığı arama emri ve ardından 'difüzyon' yani 184 ülkede şüphelinin görüldüğü anda yakalama emri çıkarılması da Garipoğlu'na ulaşmayı sağlayacak bilgileri vermedi. Bu gelişmeler üzerine araştırmayı derinleştiren İstanbul polisi Cem Garipoğlu'nun bulunduğu yere ilişkin ilk bilgileri elde etti. Bu bilgilere göre, Cem Garipoğlu, vahşi cinayetten sonra önce Yunanistan'a oradan da deniz yoluyla Rusya'ya kaçtı.


ANNE DE ARDINDAN GİTTİ


Vahşi cinayetten hemen sonra gözaltına alınan ve 7 Mart tarihinde çıkarıldığı mahkeme tarafından serbest bırakılan anne Tülay Makbule Garipoğlu'nun da oğlu Cem Garipoğlu'nun ardından Rusya'ya gittiği iddia edildi.


Kaçış planının profesyonelliğine dikkat çeken dedektifler, bu süreç içerisinde zanlının cep telefonunu bile kullanmadığını belirtti.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler