YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
18 Mart'ta bir ilk yaşanacak
18 Mart'ta bir ilk yaşanacak
16 Mart 2012 08:24
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 18 Mart törenlerine ilk kez katılamayacak.

Erdoğan, 18 Mart törenlerinde ilk kez yok ÇANAKKALE Deniz Zaferi’nin 97’nci yıldönümü kutlamaları ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü nedeniyle pazar günü düzenlenecek törenlere Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, başbakanlığı döneminde ilk kez katılamayacak.

Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna, Çanakkale Deniz Zaferi’nin 97’nci yıldönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü törenleri ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın törenlere katılamayacağını açıkladı. Vali Güngör Azim Tuna, "Şu ana kadar kesinleşen bilgilere göre Sayın Başbakanımızın bu sene gelme ihtimali yok gibi görünüyor. Yurtdışı programı dolayısıyla" dedi.

HER YIL KATILMIŞTI

Başbakan Erdoğan, 14 Mart 2003 yılında Başbakan olduktan sonra 18 Mart 2003 günü Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne 59’uncu Hükümet Programını sunmuştu. İlk olarak da 18 Mart 2004 tarihinde Çanakkale Deniz Zaferi’nin 89’uncu yıldönümü törenine katılmıştı. Daha sonra da sırasıyla 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010 ve 2011 yıllarının 18 Mart’larında Çanakkale Deniz Zaferi coşkusuna ortak oldu. Erdoğan, hiç aralıksız 8 kez katıldığı 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi törenlerine beklendiği gibi bu yıl katılmaması halinde bir ilk gerçekleşmiş olacak.

ARINÇ TEMSİL EDECEK

Vali Tuna, 17 Mart’ta Almanya’ya gideceği açıklanan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yerine Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın temsil edeceği Çanakkale Deniz Zaferi’nin 97’inci yıldönümü törenlerine ayrıca İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ile Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun katılacağını bildirdi.

CUMHURBAŞKANI NİSAN’DA

Törenlere Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü de davet ettiklerini söyleyen Vali Tuna, "Sayın Cumhurbaşkanımız özel bir program istiyor. Çanakkale’ye kısa bir süre içerisinde gelmeyi arzu ettiğini söylediler. Nisan ayı içerisinde ona özel bir program yapacağız. Bunun sebebi Sayın Cumhurbaşkanımız gittiği illerde genelde üniversite öğrencileri ile buluşmak istiyor. Burada öyle bir imkan olacak. İş dünyasıyla özel görüşmek istiyor. Onu da sağlayacağız. Ayrıca bölgeyi birlikte gezeceğiz" dedi. VATAN

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler