YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
17 saatte 50 hedef vuruldu
Terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı PYD'ye yönelik başlatılan operasyonda 17 saatte 50 farklı hedef vuruldu.
17 saatte 50 hedef vuruldu
15 Şubat 2016 / 07:26 Güncelleme: 15 Şubat 2016 / 07:30

Türkiye topraklarına havan mermisinin düşmesinden sonra terör örgütü PKK'nın Suriye'deki kolu PYD'ye karşı operasyon başlatılmış ve fırtına obüsleriyle hedefler yerle bir edilmişti.

17 SAATTE 50 FARKLI HEDEF

Askeri kaynaklardan edinilen bilgilere göre; son 17 saatte 100'den fazla atış yapılarak terör örgütü PYD'ye ait 50 farklı hedef vuruldu.

"BİZİM TARAFIMIZDA CAN KAYBI YOK"

Meclis'te konuyla ilgili açıkama yapan Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, "PYD, PKK unsurları tarafından Kilis bölgesine, Demirışık Hudut Karakolu sorumluluk bölgesindeki Türkiye topraklarına havan mermisi atılmıştır. Angajman kuralları çerçevesinde ülkemize doğru bir atış yapıldığında buna caydırıcı bir şekilde misliyle karşılık verilir. Ülkemize havan mermisi gelmesi üzerine; Maranaz, Sicarnaz ve Minak Havaalanı ve Tel Rıfat ve Şafarikat bölgelerinde tespit edilen unsurlara karşı, fırtına bataryasıyla atış yapılmıştır. Bizim tarafımızda can kaybı yok, karşı tarafı da bilmiyoruz." demişti.

 // Hasan
Vurun aslanlarım vurun kim tutar sizi be vurun siz vurdukça yankısı amerikadan rusyadan almanyadan ingiltereden israilden pensilvanyadan geliyo. Vuuuruunnn....
15 Şubat 2016 11:37
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler