YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
17 milyon harcanan havuz 15 yıldır bitmedi
17 milyon harcanan havuz 15 yıldır bitmedi
09 Ekim 2009 18:11
Yapımına 1994 yılında başlanan olimpik yüzme havuzu tesisi, 15 yılda 17 milyon TL harcanmasına rağmen bir türlü tamamlanamadı.

Elazığ'da yapımına 1994 yılında başlanan olimpik yüzme havuzu tesisi, 15 yılda 17 milyon TL harcanmasına rağmen bir türlü tamamlanamadı.

Harabeye dönen tesisin tamamlanabilmesi için 3.5 milyon TL ek ödeneğe ihtiyaç olduğu belirtilirken, tesisin madde bağımlıların mekanı haline gelmesi çevre sakinlerinin tepkisine neden oldu.

Abdullah Paşa mahallesinde 36 bin metrekare alanda 1994 yılında yapımına başlanan olimpik yüzme havuzu ve tesisi,15 yılda 17 milyon TL  harcanmasına rağmen hala bitirilemedi.

Uluslararası müsabakaların yapılabileceği, 8 kulvarlı tam olipik yüzme havuzu, fitness center, sauna, restoran, kafeterya ve VİP salonları ile basın izleme kuleleri, geniş toplantı salonları, modern soyunma odaları bulunan tesis, ilgisizlik ve bakımsızlık yüzünden harabeye döndü.

Madde bağımlıların meskeni haline gelen tesisin tamamlanabilmesi için 3.5 milyon TL ek ödenek gerektiği belirtildi.

Yeniden ihale edilecek

Tüm cam, kapı ve pencere doğramalarının tahrip edildiği tesis ile ilgili bilgi veren Elazığ Gençlik Spor İl Müdürü Sedat Acar, tesisin yüzde 95 oranında tamamlandığını belirterek, "Tesisin bunca yıl gecikmesinin nedeni kaynak aktarımının zamanında yapılmaması oldu. Ülkemizin o tarihlerde içinde bulunduğu durumlar, inşaatın zaman zaman durmasına yol açtı ve bugüne kadar geldi. Yeni ihale hazırlıklarımızı tamamladık" dedi.

"Kasım ayı içinde tesisin kalan bölümünün tamamlanabilmesi için yeni ihale açacağız. İhale parasını bile hazırladık" diyen Acar, "Hiç bir problemimiz yok. Ciddi ve uygun bir firmanın işi almasıyla birlikte 2010 yılı Temmuz veya Ağustos ayında açmayı planlıyoruz" şeklinde konuştu.

Tesisin yeniden ihaleye verilebilmesi için AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Necati Çetinkaya'nın girişimleri sonucu 3.5 milyon TL ek ödenek çıkarılacağı belirtildi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler