YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
17 asker tutuklandı
3 yıl önce 2'si PKK'lı 3 kişinin öldürüldüğü operasyonla ilgili başlatılan soruşturmada bir emekli Albay, ile 16 asker tutuklandı.
17 asker tutuklandı
23 Mayıs 2012 / 09:14 Güncelleme: 23 Mayıs 2012 / 09:14

Van'ın Çaldıran İlçesine bağlı Buğullukaynak Köyü yakınlarında 3 yıl önce yapılan operasyonda 2 PKK'lı ile saklandıkları evde rehin aldıkları 1 genç öldürüldü.

Operasyona katılan bir askerin, PKK'lılar ile rehin aldıkları kişinin infaz edildiğini ileri sürerek yaptığı ihbar üzerine soruşturma başlatıldı.

Soruşturma kapsamında Erciş'te Savcılıkça ifadeleri alındıktan sonra Sulh Ceza Mahkemesi'ne sevkedilen dönemin Van İl Jandarma Alay Komutanı emekli Albay Vecihi Halil İyigün ile muvazzaf askerler dönemin Jandarma Özel Harekat Tabur Komutan Yardımcısı Binbaşı Hakan Başaklıgil, Üstteğmen Muhlis Çolak, Astsubay Başçavuş Kabil Tanyeli, Jandarma Özel Harekat timinde görevli uzman çavuşlar İsmail Taşdemir, Hasan Kaya, Ünal Demirbaş, Hasan Emir, Mustafa Küpeli, Abdülkadir Karaca, Abdülmütalip Ateş, Mustafa Perpil, Mehmet Kocaboğa, Hamza Çelik, Hüseyin Güzel, Mevlüt Mete ve Özgenç Soylu 'kasten adam öldürmek' suçundan tutuklandı.

TERÖR MÜCADELESİ NASIL YAPILACAK Kİ
 // ASIM ASYALI
EVDE SEKLANAN PKK MİLİTANLARI ASKERLER TARAFINDAN ÖLDÜRÜLÜYOR. YOKSA O PKK LILAR TESLEM OLDU DA MI ÖLDÜRÜLDÜ. ASKERLER ONLARI ÖLDÜRMESE, PKK MİLİTANLARI ASKERLERİ ÖLDÜRSE ÇOK MU İYİ OLURDU. BEYLER KİMSE EĞİP BÜKMESİN. BU RESMEN BİR SAVAŞTIR. SAVAŞIN KURALIDA ERKEN DAVRANAN ÖLDÜRÜR. BU TÜR KARALAR MİLİTANLARI ÖLDÜRMEYİN ANLAMINA GELSE GEREK HERHALDE....
23 Mayıs 2012 09:46
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler