YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
17 Aralık‘ın kodu: Altın Vuruş
Paralel yapının 17 Aralık hükümete darbe operasyonu için şifresi: Altın Vuruş! Bu kod adı, operasyon öncesi ilk olarak Fethullah Gülen'in konuşmalarında, ardından Şefkat Tepe dizisinde kullanıldı.
17 Aralık‘ın kodu: Altın Vuruş
24 Şubat 2015 / 08:27 Güncelleme: 24 Şubat 2015 / 08:33

İstanbul Emniyeti'nin paralel yapıya yönelik hazırladığı fezlekede 17 Aralık darbeye teşebbüs operasyonun şifresi deşifre edildi. Fezlekeye göre örgüt, 17 Aralık için ‘altın vuruş’ şifresini kullandı. Operasyonla hükümete altın vuruş yapacaktı. ‘Altın vuruş’ kelimesini ilk olarak operasyondan iki ay önce 20 Ekim 2013 tarihinde www.herkul.org sitesinde yayımlanan konuşmasında örgüt lideri Fethullah Gülen “Allah’a tapacağınız halde benim ayağımı vurduğum yerin altındaki şeye tapıyorsunuz. Altın vuruş yaptı” şeklinde kullandı.  

Şefkat Tepe'yle mesaj verdiler

Ardından Gülen’den sonra ‘altın vuruş’ şifresi Şefkat Tepe dizisinde “Özellikle biz tersliler dost ülkelerin destekleriyle terör örgütüne sahip çıkarak, örgüt en güçlü dönemini yaşıyor, altın vuruşa hazır. Dershanelerin kapatılması, hem camiaya hem de devlete büyük darbe olacaktır. Bu altın vuruşlarla siyasilerin zayıf noktalarını görmüş olduk” şeklinde diyaloglarda kullanıldı. ‘Altın vuruş’la 17 Aralık soruşturmasının temelinde bulunan altın mevzusuna değinildi. Fezlekede ayrıca Şefkat Tepe dizisinde 17 Aralık operasyonu, MİT TIR’larının durdurulması, Tahşiye gibi konuların dizideki diyaloglarla kamuoyu algısı oluşturulması planladığı anlatıldı. O konuşmalar şöyle:

- Kazanmaya kimsenin itirazı yok. Fakat böcek işi iyi olmadı. Şimdi asıl sorun, diğer böcekleri koyanlar da ortaya çıkabilir. Bizi korumalısınız.

- Vurmanın tam zamanı. İçeriden ve dışarıdan ablukaya alınarak, dostlarıyla araları açıldı.

- Yalnızlaştırılma projesi de başarıyla devam ediyor. Terörün yanında, siyasi, diplomatik ve ekonomik krizlerle sıkışan bir ülke hayal ediyoruz ve bunun olması için düğmeye basmış durumdayız.

- Yönetenleri bitirecek bütün yollar denenecek. Projemiz; siyasi, ekonomi, terör, paketleme dahil her alanda uygulanacak."

 

AKŞAM

işin hakikatı...
 // atiker
ayağımın altındaki dediğine amuda kalkmış bir şekilde kendi tapıyor takaraftarları tapıyor şerefsiz müslümanlardan kırk yıldır allah kuran peygamber adına yalancı göz yaşlarıyla topladığın hayır paralarıyla milyarlarca dolar servet edin sonrada dön o insanlara ihanet et içlerine fitne sok güvenliklerini tehlikeye at bu nasıl iş ya adam kurbandan tut zekattan akla gelen her türlü farz olan yardımları iç et yine hırsız başkaları bunlar temiz ve hala bunlara itibar eden saftirikler mevcut .....
24 Şubat 2015 Salı 11:22
altın vuruşu millet size yaptı
 // selim
altın vuruşu millet size yaptı, 7 haziranda tekrar yapacak. itibarınız bitti bu millet nezdinde...
24 Şubat 2015 Salı 10:41
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler