YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
17 Aralık'ın ilk adımı orada atılmış!
Gülen Hareketi'ne bir dönem destek veren bir işadamı, paralel yapının içyüzünü anlattı: İzmir Yamanlar Koleji'nde 5 bin kişi buluşup 17 Aralık darbesini planladılar. Poliste ve yargıda temizlik yapıp arkalarında iz bırakmıyorlar
17 Aralık'ın ilk adımı orada atılmış!
10 Mayıs 2014 / 09:20 Güncelleme: 10 Mayıs 2014 / 09:29

Türkiye'nin 17 Aralık operasyonuyla birlikte tanıdığı paralel yapının içyüzü, Gülen Hareketi'ne yardımda bulunan bir işadamının (mütevelli) itirafları ile ortaya döküldü.

Sabah Gazetesi'nin haberine göre; İzmir Çiğli'den B.S.T. rumuzuyla bir mektup kaleme alan, 15 yıldır hareketin içinde olduğunu ve ihanet sürecinin ardından "resmin bütününü görüp" ayrıldığını dile getiren mütevellinin anlattıkları şoke edici...

Paralel Yapı'nın 17 Aralık operasyonundan bir ay önce, Yamanlar Koleji'nin İzmir Karşıyaka'daki kampusunda 5 bin kişilik gizli bir toplantı düzenlediğini ve hükümete karşı operasyonun ipuçlarını verdiğini aktaran mütevelli, konuşmacı olarak da hareketin A takımından Bekir Baz'ın yer aldığını öne sürdü. 

Zaman ve Taraf'a abone olun

Toplantıya kamera ve kayıt cihazı sokulmadığını belirten İzmirli işadamı, hükümeti karalayan videoların izletilip herkesin aleyhte motive edildiğini vurguladı ve şöyle devam etti:

"Meğer bu safları sıklaştırma operasyonuymuş. Ve büyük ihtimalle tüm Türkiye'de yapılmış. Aslında, anlattıkları gibi dershaneler konusunda devletle 'güzel güzel' pazarlık yapılmamış, montaj, ses kaydı ve görüntülerle devletimize şantaj yapılmış ve meşru hükümet tehdit edilmiş.

Sonra her hafta yapılan mütevelli toplantılarında Zaman ve Bugün gazetelerine abone bulmamız istendi. Taraf gazetesine de abone olunabileceği iletildi. Aniden başlayan yayınlarla bunların nedeni çok net anlaşıldı.

Bu arada pek çok kişi, gazete aboneliğini iptal ettiriyordu. Fakat bunların hissedilmemesi için yine tüm Türkiye'deki mütevelli abilerden fedakârlık istendi. Seçimlere kadar maliyetleri karşılamaları söylendi. Zannedersem hâlâ uyanamayan mütevelli arkadaşlar bu uygulamayı saflıkla devam ettirmekte." 

En yakınlarını dinlemişler

"Çok önceden beri mütevelli toplantılarında tüm telefonlar dinlemeye karşı toplanmaktaydı. Önce bunu normal tedbir zannetmiştik. Şimdi anlıyoruz ki bu tedbiri dinleme işini bilen ve yaptıranlar aldırır. Nitekim gördük ki eskiden beri en yakınları dahi dinletilmiş ve gerektiğinde kullanılmak üzere saklanmış.

Şu anki yayınlarına baktığımızda, büyük bir çiğlik ve pişkinlikle 'Belge çıkarın' diyorlar. Eskiden beri kendi polis ve savcılarından akıl alıp tedbir uyguluyorlar. Sehven olmadıkça hiçbir yerde belge bırakmıyorlar. Düzenli olarak temizlik yapıyorlar. O yüzden bu kadar rahat ve pişkin davranıyorlar. Ama son yıllardaki rehavetle mutlaka delil bırakmışlardır. Devlet mutlaka bunları bulup çıkarmalı." 

Okyanus suyu zehirliyor

"Camianın yüzde 99'u masum ve temizdir. Bu kısmı yönlendiren en tepedeki beyin takımıdır. Okyanus ötesinden gelen tuzlu su bu kısmı da zehirlemektedir. Bu masum kesimin derhal dış bağlantılı beyin takımıyla ilişkisi kesilmeli ve ülkemizin tatlı su akıtan hakiki ehli sünnet alimlerinden sulanması sağlanmalı. Hakiki bir Müslüman asla casusluk yapmaz. Yapanlara da destek çıkmaz. Allah'ın settar ismiyle gizlediği günahları araştırmaz ve ortaya dökmez. Oysa camianın beyin takımı son zamanda casusluğun ve vatana ihanetin dibini bulmuştur." 

"Okulları devredip özür dilesinler"

Okyanus ötesindekilerde zerre kadar din, iman ve vatan sevgisi varsa bu okulları devletimize derhal devrederler ve af dilerler" diyen işadamı sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ancak böyle yaparlarsa bu halk kendilerini belki affedebilir. Aksi halde bu saatten sonra bu okulların hangi amaçla kullanılacağına hiçbir şekilde emin olunamaz. Bundan sonra Müslüman kardeşlerimiz zekatlarını ve yardımlarını kesin olarak bildikleri yere versin. Meğerse dizilerde işledikleri karanlık kurullar kendileriymiş. Devletin kılcallarına sızanlar kendi özel adamlarıymış. Ellerinden gelseydi kendi görüşleri haricindeki tüm basını tehditle sindireceklerdi. Allah'a şükür ki buna güçleri yetmedi." 

Twitter timleri kuruldu

İşadamı, sosyal medya operasyonunu da anlattı:

"Kasetler piyasaya sürülmeden önce camia olarak tüm isteyenlere Twitter eğitimi verildi. Hemen herkese Twitter hesabı açtırıldı. 'Bugün hizmet tweet atmaktır' dendi. Gülen Hareketi'nin Twitter timleri ülkeyi kurtaracaklarına inandırılarak tweet bombardımanına başladı. Mülayim çocuklar Twitter canavarı yapıldı. Peygamber efendimizin ismi bile kullanılıp 'Tweetleri ikiye katlayın' dendi." 

 

KAYNAK: SABAH

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler