YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
17 Aralık sonrası bir ilk!
Türkiye’yi sarsan 17 Aralık operasyonunun ardından bir ilk yaşandı.
17 Aralık sonrası bir ilk!
10 Ocak 2014 / 07:28 Güncelleme: 10 Ocak 2014 / 13:17

Türkiye’yi sarsan 17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonu Emniyet’te deprem etkisi yarattı. Operasyonun ilk gününden bu yana her gün yeni atalamalar yapıldı.

İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın’ın da aralarında olduğu görevden alınan ve yeri değiştirilen polis sayısı 2 bini aştı. Ancak dün farklı bir gün yaşandı. 22 gün sonra ilk kez herhangi bir il ve ilçede görevden alma haberi gelmedi. 17 aralık fırtınasının ardından son olarak 24 İl Emniyet Müdürü görevden alınmıştı.

25 müdür daha gidecek

Dün yeni bir gelişme yaşanmadı ancak kulisler boş durmadı. İçişleri Bakanlığı’nın koridorlarında yeni görev değişikliklerinin devam edeceği belirtiliyor. Hatta 25 kişilik bir liste olduğu, kısa sürede bu değişikliğin de yapılacağı belirtilirken İstanbul’daki değişiklik de listeye eklendiğinde toplam 60 İl Emniyet Müdürlüğü’nde koltuk değişimi yaşanacağı iddia ediliyor.

27 saatte jet veda

İçişleri Bakanlığı’nca görevden alınan il emniyet müdürleri arasında bulunan ve Ergenekon Operasyonu’nu yöneten polis ekibinin başındaki Sakarya İl Emniyet Müdürü Mustafa Aktaş, kararnamenin açıklanmasından ardından 27 saat sonra görevinden ayrıldı.

Merkeze alındığını önceki sabah öğrenen Sakarya Emniyet Müdürü Mustafa Aktaş için dün Emniyet Müdürlüğü’nde uğurlama töreni yapıldı.

Aktaş veda konuşmasının ardından tören için Sakarya Emniyet Müdürlüğü’nün bahçesinde toplanan Emniyet güçleri ve protokol üyeleriyle el sıkışarak, helallik istedi. Daha sonra sivil araçla Emniyet Müdürlüğü’nden ayrıldı.

 

VATAN

08:53
 // M.N.A.
Nalet olsun böyle şebekeye gülen şebeke si tam Türkiye düşmani bunlar örümcek aği gibi her yeri sarmişlar Merkezleri ağa babaları dişarda ben ağlarina düşen saf ve temiz müslümanlara aciyorum mr.gülen bu müslümanlarida cehenneme sürüklüyor...
10 Ocak 2014 08:53
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler