YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"17 Aralık operasyonu, Vatikan'a dayanır"
"17 Aralık operasyonu, Vatikan'a dayanır"
31 Aralık 2013 00:00
Araştırmacı yazar Abdurrahman Dilipak, 17 Aralık operasyonunun, bir ucu Vatikan'a kadar uzunan uluslararası bir komplo olduğunu söyledi.

Araştırmacı yazar Abdurrahman Dilipak ile İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım Ali Emiri Kültür Merkezinde 17 Aralık operasyonu ile ilgili basın toplantısı düzenledi.

Toplantıda ilk sözü alan Araştırmacı yazar Abdurrahman Dilipak, "Bu olayın arkasında Amerika, İngiltere, İsrail, Fransa ve Almanya’nın da işin içinde olduğu, bir ucunun Vatikan’a kadar uzandığı uluslar arası bir komplo ile karşı karşıyayız. Sadece Türkiye’ye değil Türkiye’nin şahsında İslam dünyasına yönelik bir tehdit ile karşı karşıyayız. Bu mavi Marmara olayında, Suriye’de Mısır’da ya da İslam dünyasında Türkiye’ye bakarak heyecan duyan duygularına verilen bir cevap olacak’’ dedi.

Fethullah Gülen cemaatine çağrıda bulunan Dilipak, ‘‘Yanlışın neresinden dönülürse kardır. Nasıl AK Parti kendi içindeki uçkur ve menfaat düşkünlerini bunu bir fırsat bilip temizlemesi gerekiyor ise cemaatte kendi içindeki kriptolardan kurtulmadıkça onlara da rahat yüzü yok. Sadece bizden endişe etmesinler. Kendilerini hangi maksatla kullanmak isteyen kimler olduğuna baksınlar, onların dostları olmadığını bilsinler. Onların menfaatlerine hizmet etmediğiniz taktirde sizi feda etmekte tereddüt etmeyeceklerdir. Onların amaline hizmet ederseniz dünyanızı da ahretinizi de kaybedersiniz. Çünkü siz istediniz diye biz dinimizi euro İslam standartlarına indirgemeyeceğiz. Onun için sadece cemaatten bahsetmiyorum. Bir çok yapının içine sızdıklarını biliyorum" diye konuştu.

Yazar Dilipak hükümete çağrıda bulunarak, ‘‘Bu durumu bir fırsat bilmesi hem kendi içindekileri arındırması gerekir hem de paralel ve derin devletin bürokrasi içinde medya, mafya, sermaye ve STK içindeki yapılanmasını gözden geçirmesi gerekiyor.’’ ifadelerini kullandı.

"Ülkenin zararı 100 milyar doları buldu diyen Dilipak" konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Nasıl gezi olayı dava konusu yapıldıysa paralel devletin sürece müdahale girişiminin de hem mali hem siyasi açıdan hukuki ve cazai yargı yaptırımları olan bir soruşturmaya tabi tutulması gerekir. Hükümet derhal bir memorandum yayınlaması gerekiyor. Çünkü Türkiye de yaşananlar İran’da da ciddi anlamda toplumsal ve siyasi karmaşaya sebep olmuştur. Hindistan ve Malezya’da da bu konu siyasi tartışmalara neden oldu. Türkiye bu olaylarla ilgili elindeki bilgi ve belgeleri özet bir şekilde tartışmaya taraf olan hem batı hemde İslam ülkelerine bir memorandum şeklinde iletmesi gerekiyor. Çünkü bu böyle giderse 110 ülkede dava konusu olur. Yani cemaat sadece Türkiye’de hukuki sorunlarla karşılaşmaz, gidecek ülkede bulamazlar".

İHH Başkanı Bülent Yıldırım açıklamalarında Fethullah Gülen cemaatini sert sözlerle eleştirdi. Yıldırım, "Hizmetleri ile ön plana çıkan bir yapı ne yazık ki şuanda bir taşeronluk bir lejyonerlik faaliyeti içine girerek üzücü ama Türkiye’yi kaosa sürüklemiştir. Biz hoca efendiden yıllardır istikrar, temkinli olmak ve diyalog kelimelerini dinledik. Hatta Gazze olayı sırasında 'niye otoriteden izin almadınız' dedi. Bütün otoriteleri meşru gören bir anlayıştayken birden bire bu ülkeyi öyle bir noktaya getirdiler ki tamamen bir kaos ortamına sürüklendi. Bugüne kadar yapılmış olan darbeler içerisinde arkasındaki unsurların asıl yöneticilerin ve egemenlerin en net olarak görüldüğü bir darbe haline geldi. Yani Amerika’daki Neocanların ama içinde temelde de Siyonistlerin var olduğu bir darbe ile karşı karşıyayız’’ dedi.

Gülen cemaatine çağrıda bulunan Yıldırım, "Biz sizinle aynı namazı kılıyoruz. Aynı mescitteyiz. Sizinle birlikteliğimiz o kadar çok ki, sizin yardım kuruluşunuzun elbisesini biz giydik. Sizin adınıza yardım dağıttık. Hiç mi vicdanınız sızlamıyor. Ellerinde bilmem hangi hükümetin bilmem ne dosyası varmış. Şuana kadar İsrail ile ilgili hiçbir dosya açıklamadınız. Bu ülkeyi bölmek mi istiyorsunuz. Karşımızda acımasız, şantajcı bu ülkeyi yolsuzluk ve pornoculukla anılan hale getirmek istiyorlar’’ diye konuştu.

Konuşmasının son bölümünde Fethullah Gülen’e seslenen Yıldırım, "Allah için kendine gel. Emek harcandı, kaynak harcandı, o kadar ülkede okul açtın, bu kadar insan yetiştirdin. Bazıları diyor ki hoca efendinin etrafındaki kişiler hocayı yanlış yönlendiriyor. Ben seni iyi tanıyorum. Sen doğruyu yanlışı bilirsin. Tövbe ve özür erdemdir. Bu kadar emeği ve kaynağı boşa harcama, yoksa bu ülkede de başka ülkede de insanların gözünden çıktın. Bütün dershanelerden insanlar çekiliyor. Okullara artık insanlar evlatlarını vermek istemiyorlar. Avrupa’da korkunç kan kaybettin. Yazık ve günahtır" ifadelerini kullandı .

Fethullah Gülen'in bir an önce Türkiye'ye gelmesini isteyen Yıldırım, "Türkiye’ye gelsin, ne yapacaksa burada yapılsın. Birileri eğer okulları kapatırız diye tehdit ediyorsa bırakın o okullar kapansın. O okullar kapanmasın diye bu ülkeyi kaosa sürüklemeye kimsenin hakkı yok" diye konuştu.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler