YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
17 Aralık mağduru Mustafa Demir: Karşımda polisleri gördüğümde...
17 Aralık'ın mağdurlarından Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir kapısına gelen polisleri gördüğünde aklına gelen ilk ismin Zekeriya Öz olduğunu söyledi. Öz, daha önce bazı otel ve kafe işlerini takip için defalarca kez belediyeye gelmiş!
17 Aralık mağduru Mustafa Demir: Karşımda polisleri gördüğümde...
19 Mayıs 2015 / 17:33 Güncelleme: 19 Mayıs 2015 / 17:44

17 Aralık'ın mağdurlarından Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir o gün yaşananları Söz Bitmeden programında Gazeteci Elif Çakır'a anlattı.

O gün yaşananları 'Bir kalkışmaydı, bir darbe teşebbüsüydü' sözleriyle ifade eden Demir, kapısına gelen polisleri gördüğünde aklına gelen ilk ismin Zekeriya Öz olduğunu söyledi.

Demir, bu düşüncesinin sebebini ise şu sözlerle açıkladı:

“Çünkü daha önce belediyeye defalarca gelen, bazı otel ve kafe işlerini takip eden birinin bir kötülük yapabileceği insanın aklına geliyor."

“Bir darbe teşebbüsüydü"

Mustafa Demir, 17 Aralık darbe girişimini; “Olay sabahı polis ekipleriyle birlikte evden çıkarken her günkü gibi giyindim, kravatımı taktım, çıktım. Çıkarken de eşime 'kahvaltıya gelirim' dedim. Ama oraya gittiğimizde işin şekli değişti. Bir kalkışmaydı, bir darbe teşebbüsüydü, bunu herkes biliyor. Tabi o zamanlar bunu anlamak mümkün değildi" sözleriyle açıkladı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler