YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"17 Aralık kumpas" soruşturması
"17 Aralık kumpas" soruşturması
17 Aralık 2015 19:23
Emniyet Genel Müdürlüğünün eski KOM Daire Başkanı Mehmet Yeşilkaya, emekli 2. sınıf emniyet müdürü Çalışkan ile bir polis memuru Ankara'da gözaltına alındı.

"17 Aralık soruşturması" kapsamında, serbest bırakılmalarının ardından Nöbetçi İstanbul 9. Sulh Ceza Hakimliğince haklarında yakalama kararı çıkarılan Emniyet Genel Müdürlüğünün eski KOM Daire Başkanı Mehmet Yeşilkaya, emekli 2. sınıf emniyet müdürü Alparslan Çalışkan ile Hayri Akın adlı bir polis memuru, Ankara'da gözaltına alındı.

Ankara Emniyet Müdürlüğünce gözaltına alınan Yeşilkaya, Çalışkan ve Akın, Emniyet'teki işlemlerinin tamamlanmasının ardından İstanbul'a gönderildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nun, İstanbul merkezli 13 ilde emniyet personeline yönelik ortaklaşa düzenlenen operasyonu kapsamında gözaltına alınan ve tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edilen 14 şüpheliden 6'sının serbest bırakılmasına yaptığı itirazı değerlendiren Nöbetçi İstanbul 9. Sulh Ceza Hakimliği, dönemin İstanbul Mali Şube Müdür Yardımcısı Yasin Topçu, Emniyet Genel Müdürlüğünün eski KOM Daire Başkanı Mehmet Yeşilkaya, eski başkomiser Mehmet Akif Üner, Hayri Akın, Duran Denizci ve Alparslan Çalışkan hakkında hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarmıştı.

  
AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler