YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
17 Aralık kararına itiraz ettiler
17 Aralık kararına itiraz ettiler
10 Kasım 2014 15:54
17 Aralık soruşturmasına verilen takipsizlik kararına dosyanın tek şikayetçisi olan eski Fatih Emniyet Müdür Yardımcısı Orhan İnce itiraz ederek 53 şüpheli hakkında dava açılmasını istedi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, 17 Aralık soruşturmasına ilişkin eski İçişleri Bakanı Muammer Güler'in oğlu Barış Güler ile eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın oğlu Salih Kaan Çağlayan ve işadamı Rıza Sarraf’ın da aralarında bulunduğu 53 kişi hakkında, "usulüne uygun delil toplanmadığı, suçun unsurlarının oluşmadığı ve herhangi bir örgüte rastlanmadığı" gerekçesiyle, takipsizlik kararı vermişti.

Takipsizlik kararına dosyanın tek şikayetçisi konumunda olan eski Fatih Emniyet Müdür Yardımcısı Orhan İnce itiraz etti. Avukatı Özcan Karakoç aracılığıyla hazırladığı 64 sayfalık itiraz dilekçesini Nöbetçi İstanbul Sulh Ceza Hakimliği'ne sunan İnce, takipsizlik kararının kanunlara, Anayasa'ya, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'ne, uluslararası sözleşmelere, hukukun genel normlarına ve tüm kamu vicdanına açıkça aykırı olduğunu iddia etti.

İnce, takipsizlik kararının kaldırılarak 53 şüpheli hakkında dava açılması istedi. Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne sunulan itiraz dilekçesine hangi Sulh Ceza Hakimliği'nin bakacağı Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi (UYAP) üzerinden belli olacak.

Etiketler: , ,
Gerçeklerede sahteler kadar itiraz edebilecekmisin???!!!
 // Muhafız
Ey İnce, 11 Aralıktaki Zekeriya Öz ün cumhurbaşkanına hakaret ederek tehdit eden, duruşmasınada veya iş adamından aldığı rüşvetle tatile gitmesinede itiraz edebilir misin?, yada başta genel Kurmay Başkanı olmak üzere bu ordunun subay ve astsubaylarına sahte delillerle kumpas kurarak yıllarca hapislerde yatmasına sebep olanlara, devlet sırlarını başka devletlere satan vatan hainlerinede itiraz edebilir misin?, bu millet senin gibilerin ne olduğunu, ne için itiraz ettiğini çok iyi farkında,...!! ...
11 Kasım 2014 Salı 01:13
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler