YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
17-25 Aralık savcı ve hakimine şok iddianame!
Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), haklarında yargılama izni verdiği 17-25 Aralık savcıları Celal Kara ve Muammer Akkaş ile hakim Süleyman Karaçöl'e yönelik disiplin soruşturmasıyla ilgili karar vermek üzere bu kişilerin son savunmalarını istedi.
17-25 Aralık savcı ve hakimine şok iddianame!
14 Nisan 2015 / 17:37 Güncelleme: 14 Nisan 2015 / 18:39

Alınan bilgiye göre, HSYK, haklarında yargılama izni verdiği savcılar ile hakim Karaçöl hakkındaki dosyayı iddianame hazırlanmak üzere Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığına gönderdi.

Dosyanın gönderildiği Bakırköy Başsavcılığı, savcı Akkaş ve hakim Karaçöl ile ilgili iddianameyi tamamladı. Başsavcılık da hazırladığı iddianameyi Bakırköy 16. Ağır Ceza Mahkemesine gönderdi. Mahkemenin iddianameyi kabul etmesi halinde bu kişiler birinci derece hakim ve savcı olmaları nedeniyle ilk derece mahkemesi sıfatıyla Yargıtay'da yargılanacak.

HSYK'da bu kişiler hakkındaki disiplin yönünden yürütülen soruşturmada da sona gelindi. Kurul, Savcılar Celal Kara, Muammer Akkaş, Zekeriya Öz, Mehmet Yüzgeç ile hakim Süleyman Karaçöl'den, haklarındaki disiplin soruşturmasıyla ilgili son savunmalarını istedi.

Tebligatların ulaşmasının ardından, savunma süresinin dolması beklenecek ve HSYK 2. Dairesi, bu kişiler hakkında disiplin yönünden kararını verecek.

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler