YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
15 yıldır böyle seçim görülmedi
Konuk olduğu programda 2015 Genel Seçimleriyle ilgili çarpıcı tespitlerde bulunan Adil Gür, "7 Haziran akşamı göreceğiz. Türkiye 15 yıldır böyle seçim yaşamadı" dedi.
15 yıldır böyle seçim görülmedi
21 Nisan 2015 / 14:47 Güncelleme: 21 Nisan 2015 / 15:00

CNN Türk ekranlarında konuk olduğu 'Her şey Dahil' programında 7 Haziran seçimleri masaya yatırıldı. CHP'nin seçim vaadlerinin konuşulduğu programda sokaktaki vatandaşın 'kaynak tartışmasıyla' ilgilenmeyeceğini belirten Adil Gür "Burada önemli olan seçmene güven vermek, seçmeni ikna etmek" dedi.

hdp-001.jpg

Bu vaatler 10 puan getirmez

CHP'nin ekonomi eksenli vaatlerinin öyle beklendiği gibi yüksek bir oy kazandırmayacağını belirten Adil Gür, seçime 50 gün kala iktidar partisinin de ekonomi odaklı seçim kampanyalarına yöneleceğini söyledi.

Ortadaki seçim vaadlerinin bir siyasi partiye 10 puan kazandırmayacağını belirten ünlü anketçi "Kim seçmeni daha fazla ikna ederse o partinin oylarına bir yansıması olacaktır. Ama şunu kimse beklemesin. Bu vaatler bir siyasi partiye 10 puan oy kazandırmaz, 10 puan da kaybettirmez. Bunun temel nedeni kutuplaşma. Çünkü seçmen duymak istemediği şeyleri duymuyor." dedi.

alp.jpg

Türkiye böyle seçim yaşamadı

Türkiye'nin son 15 yılda böyle bir seçim yaşamadığını belirten Adil Gür , '1 puanın' bile her şeyi değiştirebileceğini belirtti. Adil Gür, "1 puan önemsiz mi. Bu seçim o kadar önemli ki... Bir iki puanın bu kadar değerli olduğu son 15 yılda hiçbir seçim yaşamadık. Ne demek istediğimi 7 Haziran akşamı anlayacağız.' dedi.

chch-001.jpg

TÜM ŞEBEKELER AK PARTİ KARŞITI İTTİFAKTA
 // HAYRİ
bu seçim rehavete yer yok, ak partiye resmen oy taşımamız lazım. etrafınızda akrabalarınızda herkese ziyaretlerle bu işin önemi anlatılsın....
21 Nisan 2015 Salı 16:00
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler