YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
15 Temmuz'dan sonra ilk kez...
15 Temmuz darbe girişiminin ardından Muhafız Alayının lağvedilmesiyle birlikte Cumhurbaşkanlığı Tören Birliği ilk kez sahne aldı.
15 Temmuz'dan sonra ilk kez...
30 Eylül 2016 / 07:14 Güncelleme: 30 Eylül 2016 / 14:03

Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye'ye resmi ziyarette bulunan Suudi Arabistan Veliaht Prensi törenle karşıladı

Yıldırım, Veliaht Prensi, Muhammed bin Nayif'i Çankaya Köşkü'nde karşıladı. Yıldırım ve Muhammed bin Nayif'in, tören alanındaki yerlerini almasının ardından iki ülkenin milli marşları çalındı.

MERHABAN EYYUHEL ASKER

Muhammed bin Nayif, tören kıtasını "Esselamu aleyküm ve rahmetullahi ve berekatühü" ve "Merhaban eyyuhel askeri" diyerek selamladı.

İki ülke heyetlerinin takdimi sonrasında, Yıldırım ve Muhammed bin Nayif, Türkiye ve Suudi Arabistan bayrakları önünde el sıkışarak gazetecilere poz verdi.

15 TEMMUZ'DAN SONRA İLK KEZ

Suudi prensi karşılayan Cumhurbaşkanlığı Tören Birliği, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra  ilk kez görev aldı. 

Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı, 15 Temmuz'daki hain darbe girişiminden sonra lağvedilmişti.

Karşılama töreninde Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı ve Maliye Bakanı Naci Ağbal da hazır bulundu.

 

HABERTÜRK

kabeyi vatikan edecek bunlar
 // hursit dilaver
alper tan ne güzel söyledi sabah. ABD dışbakanını ankarada vali yardımcısı karşıladı da,arabistan veliahtını başvekil. aynen arabistanda da ABD yetkilisini 3. sınıf biri karşılamıştı. obamayı da çinde arka kapıdan falan aldılar.demek arabistan da uyandı. elbet 750 milyar doları ABDden çekebilecek mi. müsade edecekler mi..çekerse o para türkiyeye gelecek tabi. ingilize de güvenmez. YOK ARABİSTANDA KALSIN BİZ KORURUZ.bizim sayılır zaten.arabistanı da 5e bölecekler. küçük küçük laf dinler 15 ülke...
30 Eylül 2016 Cuma 15:16
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler