YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
15 Temmuz şehitleri adına hatıra ormanı oluşturuldu
15 Temmuz şehitleri adına hatıra ormanı oluşturuldu
02 Eylül 2016 20:10
FETÖ'nün darbe girişimi sırasında hayatını kaybedenlerin anısına Antalya'da hatıra ormanı oluşturuldu

Antalya Orman Bölge Müdürlüğünce, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında şehit düşenler anısına oluşturulan hatıra ormanına fidan dikildi.

Döşemealtı ilçesi Nebiler Mahallesi'ndeki ormanlık alanda düzenlenen törene, Vali Yardımcısı Halil Serdar Cevheroğlu, Antalya AK Parti Milletvekilleri Hüseyin Samani, Gökçen Özdoğan Enç, Antalya Orman Bölge Müdürü Mustafa Türk, 15 Temmuz'da darbe girişiminde Ankara'da hayatını kaybeden Yasin Naci Ağaroğlu'nun ailesi ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende konuşan Vali Yardımcısı Cevheroğlu, Türkiye'nin yakın tarihinde böyle kara bir gün ve Türk milletinin demokrasiye sahip çıktığı başka bir an olmadığını söyledi. Bazı "üniformalı hainler" tarafından darbe girişiminde bulunulduğunu hatırlatan Cevheroğlu, şöyle konuştu:

"Geçmişte böyle darbe teşebbüsleri farklı ülkelerde de oldu. Rusya'da Çin'de de oldu. Oralarda bunların karşısına çıkanlar Batı'da destanlaştırıldı ama bizim için böyle bir şey yapılmadı. Bizim için bu Türk milletinin kendi iradesi ve Cumhurbaşkanı'mızın bu konuda Türk milletine olan telkin ve tavsiyesi ile darbe girişimi durduruldu."

Antalya Orman Bölge Müdürü Mustafa Türk ise 15 Temmuz darbe girişiminin şehitler sayesinde engellendiğini ve hainlerin amaçlarına ulaşamadığını kaydetti.

Konuşmalardan sonra katılımcılar, 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Ormanı'na fidan dikti.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler