YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
15 Temmuz gecesine ait çok tartışılacak görüntü
FETÖ'cü cuntacıların Hava Kuvvetleri'ndeki komutanların yer aldığı düğünü bastığı anlara ilişkin görüntülerde yeni bir detay ortaya çıktı.
15 Temmuz gecesine ait çok tartışılacak görüntü
29 Temmuz 2016 / 08:46 Güncelleme: 29 Temmuz 2016 / 08:53

Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz'daki hain darbe girişimiyle ilgili yeni bir detay ortaya çıktı.

FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal ve Hava Kuvvetleri üst düzey komuta kademesi Moda Deniz Kulübü'ndeki düğündeydi.

Düğün devam ederken darbeciler bir askeri helikopterle kulübün bahçesine indi ve komutanları rehin aldı. Ters kelepçe takılarak yere yatırılan komutanlar daha sonra Ankara'da Akıncı Hava Üssü'ne götürüldü.

ELİNİ KOLUNU SALLAYARAK ÇIKIYOR

Baskın ile ilgili görüntülerde 12. Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanı Tuğgeneral Cemal Akyıldız da askerler tarafından götürülüyordu. Ancak görüntülerdeki bir detay yeni fark edildi.

Akyıldız'ın darbeci askerlerin başındaki isme cebinden çıkardığı bir şeyi göstererek serbest kalıyordu. Kayıtlarda Akyıldız'ın elini kolunu sallayarak ortamdan ayrıldığı görüldü.

TSK'DAN İHRAÇ EDİLDİ

Tuğgeneral Cemal Akyıldız, 16 Temmuz'da darbe girişimi soruşturmasında yakalanarak gözaltına alındı ve ardından tutuklandı. Akyıldız, OHAL kapsamında yayımlanan kararnameyle de TSK'dan ihraç edildi.

 // Rasim DUMAN
Cikis, o cikis...Ama, nereye...? Cok guldum yahu. :)...
29 Temmuz 2016 09:08
Evet
 // Fatma
1 dolarını göstermiştir...
29 Temmuz 2016 08:53
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler