YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
15 Temmuz gecesi sela okuyan imama silah çektiler!
İstanbul Başakşehir'de imam Abdulhekim Yıldız, 15 Temmuz gecesi darbe destekçisi hainlerin saldırısına uğradı. İmamı 'kafasına sıkmakla' tehdit eden baba-oğul, "Askere karşı gelen herkesi vuracağız" dedi.
15 Temmuz gecesi sela okuyan imama silah çektiler!
07 Ekim 2016 / 04:40 Güncelleme: 07 Ekim 2016 / 08:25

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminin gecesinde İstanbul'da yaşananlara yeni görüntüler ortaya çıktı.

İstanbul Başakşehir Hatice Binti Ali Camii İmamı Abdulhekim Yıldız, sela okurken bir baba oğul tarafından silahla tehdit edildi.

TVNET'in ulaştığı görüntülerde, Yıldız'ı ölümle tehdit eden şahıslar, "Neden sela okuyorsun? Seni alnından vururum. Ben senin emir aldığım yerlere sorarım. Bir daha sela okumayacaksın" diyerek imama saldırıyor.

"VURAYIM MI LAN SENİ"

Saldırganlardan biri, "Niye ezan okuyorsun lan vurayım mı seni" diyerek imama küfür de ediyor. İmam Yıldız ise kendisine saldıranları güçlükle yatıştırmaya çalışıyor.

Abdulhekim Yıldız'a polis çağırmasını söyleyen saldırganlar daha sonra, "O polisi de vururum. Askere karşı gelen herkesi vururum" diyerek darbecilerin safında yer aldıklarını belirtiyor.

CEZAEVİNE GÖNDERİLDİLER

Baba R.B. ve oğlu O.E.B, darbe girişiminden 2 gün sonra gözaltına alındı. Lise öğrencisi olan O.E.B.'nin emniyetteki ifadesinde darbecileri desteğini itiraf ettiği öğrenildi. İki saldırganın tutuklanarak cezaevine gönderildiği bilgisine ulaşıldı.

 // Sedat şimşek
Yanlış ve eksik kanun boşluklarından istifa eden dinsizliği kullanan dünya perestlerin terörü örgütleri kadar tehlikelidirler bu gibi lanetler tam savaş ve önemli kırıtik durumlarda ortaya çıkıyorlar genelde...
07 Ekim 2016 11:56
her şey Gülben-Erhan için...
 // Ömer
Varolma savaşının sonucu ne oldu acaba ? yahudi uşağı feto üzerinden ülkeyi işgale kalkan Satılık Hainlere,´Müttefiklere´ ölümü göze alarak karşı darbe ile güzel bir cevap verdik. peki ya sonrası? TRT yi Aym yi,Danıştay'ı,Sayıştay'ı,Yargıtay'ı Milli Eğitim'i, Turizm Bakanlığı'nı, ...velhasıl bu gibi yerlere Fetocu hainleri dolduraran yetkililerin hiç biri hakkında işlem yapıldı mı? HAYIR.! O halde biz neyin mücadelesini veriyoruz? Tele takılan Not'u haber yaparak mı mÜcadele edeceğiz yo...
07 Ekim 2016 Cuma 11:54
 // milli irade
Bu 15 temmuz kalkışma olayının hiçbir zaman unutturulmaması gerek. Gaflet ve vahamete düşmemiz gerek. Hala çoğu insan 15 temmuz gecesi olanların film olduğunu ve yaşanıp bittiğini zannediyor. Dört bir tarafımız düşmanla çevrili. içten ve dıştan. kurtuluş savaşı veriyoruz. uyanın artık... düşmana fırsat vermeyelim. Birlik olalım, ümmet olalım Allah için....
07 Ekim 2016 10:37
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler