YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
15 Temmuz gecesi PYD sınırda hazır beklemiş!
Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla, 15 Temmuz gecesi PYD’nin çok sayıda zırhlı aracın farları ve kontakları kapalı bir şekilde Türkiye’ye girmek için beklediğini belirtti.
15 Temmuz gecesi PYD sınırda hazır beklemiş!
20 Ağustos 2016 / 09:59 Güncelleme: 20 Ağustos 2016 / 10:12

FETÖ’nün darbe girişimi esnasında, Türkiye’nin Suriye sınırında da hareketlilik olduğu ortaya çıktı.

15 Temmuz gecesi Kobani’de yoğun hareketliliğin yaşandığını daha önce dile getiren Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, bölgedeki yetkililerin bazı hazırlıklardan bahsettiğini belirterek, “Karşı tarafta silahlı bazı hazırlıklar yapıldı. Başarılı olması halinde Türkiye’ye sızılacağı bilgileri var. Bölgeye gittiğimizde söylediler. Hareketliliği fark etmişler.” sözleriyle dikkatleri Suriye sınırına çevirdi.

PYD'YE AİT ARAÇLAR SINIRDA BEKLİYORDU

Karar'ın haberine göre, 15 Temmuz gecesi yaşanan hareketlilik ile ilgili konuşan Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesi Belediye Başkanı Menderes Atilla ise Bakan Çelik’in açıklamalarını teyit eden çarpıcı bilgiler verdi.

PYD’nin kontrolündeki Suriye’nin Resulayn ilçesine sınır komşusu olan Ceylanpınar Belediye Başkanı Atilla, darbe girişiminin olduğu gece sınır hattında PYD’ye ait çok sayıda zırhlı aracın farları ve kontakları kapalı bir şekilde beklediğini kaydederek şunları söyledi:

O gece, PYD’nin askeri kolu YPG’ye ait ağır silahlar taşıyan ve içlerinde zıhlı araçlar da olan çok sayıda araç sınırımıza dönük bir şekilde bekliyordu. Bu bilgiyi içerideki kaynaklarımdan edindim. Araçlar farları ve kontakları kapalı şekilde beklemiş.

HAZIRLIK YAPMIŞLAR

Darbe girişiminden üç gün sonra yine Şanlıurfa-Suriye sınırında yakalanan bir teröristin ifadelerinde de bu konu hakkında bilgiler olduğunu söyleyen Atilla şöyle devam etti: “18 Temmuz’da sınırda yakalanan Suruç nüfusuna kayıtlı bir terörist de ifadesinde bu bilgileri doğruluyor.

15 Temmuz gecesi hazırlık yapıldığını ve Türkiye’ye girileceğini söyleyen bu terörist, sadece polis ve sivillere ateş açabilecekleri, askerlere ise ateş açılmaması yönünde talimat aldıklarını söylüyor.

Ayrıca 22 Temmuz’da yakalanan Diyarbakır nüfusuna kayıtlı Kemal Pir adındaki terörist de benzer ifadelerde bulunuyor. Aslında o gece sadece Resulayn ve Kobani değil, PYD’nin kontrolündeki tüm noktalarda bu yönde hazırlıklar yapılmıştı. Ancak darbe girişimi başarılı olamayınca Türkiye’ye giremediler.”

İftirâ-cehâlet-gaflet-5
 // Rasim DUMAN
Bu mevzûda son sözüm : Rabbimiz emrediyor ki ( meâlen) "Size fâsıklardan biri bir hâber getirdiği zaman, ona hemen inanmayın, tâhkik edin". İnternette o kadar yalan ve iftirâ dolaşıma sokulmuş ki, kardeşlerim bunlara karşı çok dikkatli olsunlar. İkincisi de, "ırkçılık yapmak" dinimizde "haram"dır. Önemli olan Türk-Kürt-Arap..v.s. olmak değildir; önemli olan, "müslüman" olmaktır. Ve, BÜTÜN MÜSLÜMANLAR KARDEŞTİR. Birbirimizi kötüler isek, ancak kâfirleri sevindirmiş oluruz....
21 Ağustos 2016 Pazar 00:18
İftirâ-cehâlet-gaflet-4
 // Rasim DUMAN
6. Yavuz'un Mısır Seferi dönüşünde, yaptırdığı çeşmeyi harap vâziyette bulması üzerine, bu şiiri yazdığı iddiâ ediliyor. Bu korkunç yalan ve iftirâyı bu büyük padişaha, utanmadan ve hâyâsızca isnâd edenler, Yavuz'un Mısır Seferi'nden karayolu ile değil, deniz yolu ile döndüğünü bilmiyorlar. Binâenâleyh, "kuyrukları dışarda kalıyor". Bizim insanlarımız da maalesef böyle yalan ve hezeyânlara pek çabuk inanıyorlar. ÖzTürkler kardeşim inşallah iknâ olmuştur....
21 Ağustos 2016 Pazar 00:11
İftirâ-cehâlet-gaflet-3
 // Rasim DUMAN
4. İnternette dolaşan bu şiirin, 1500'lü yıllardaki Osmanlı Türkçesi ile yazılmış olması ihtimâli yoktur, zirâ bu şiirde aruz/kafiye ölçüleri bulunmadığı gibi, "edep" te yoktur. Yavuz gibi, hem âlim, hem velî bir padişahtan, böyle edep dışı sözler sâdır olduğunu iddiâ etmek bile, bu mübârek insana iftirâ etmek mânâsına gelir. 5. Yavuz, hakikaten "çok kuvvetli" bir şâirdir. Bir divân'ı vardır ve o da Farsça'dır. Bâhsedilen şiir de, hiçbir kaynakta yoktur....
21 Ağustos 2016 Pazar 00:04
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler