YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
15 Temmuz gecesi kan donduran plan!
15 Temmuz'daki darbe girişiminden 5 gün önce Sümeyye Erdoğan’ı koruyan aracın içerisindeki, otomatik ve uzun namlulu silahlar ile mühimmat çalındığı, silahların, darbe gecesi siyasilere yönelik saldırıda kullanılacağı öğrenildi.
15 Temmuz gecesi kan donduran plan!
05 Ekim 2016 / 10:38 Güncelleme: 05 Ekim 2016 / 12:39

15 Temmuz’da halkın üzerine savaş uçaklarıyla bomba yağdıran FETÖ ve işbirlikçi örgütlerin İstanbul’da darbe akşamı devreye sokmak için hazırladıkları planın son anda önlendiği ortaya çıktı. Darbecileri püskürterek destan yazan İstanbul polisinin filmleri aratmayacak bir operasyonla önlediği olay şöyle gelişti:

SÜMEYYE ERDOĞAN’I KORUYAN EKİP

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar'ı koruyan ekip içerisinde yer alan polis memuru F.K. içerisinde 1 Adet M16 marka hafif Piyade tüfeği, 2 adet HK MP5 makineli tabanca, 1 adet SigSauger p226 marka tabanca, 12 adet şarjör, 165 adet 9x19 mm çapında ve 150 adet 5,56x45 mm çapında MKE yapımı fişekin bulunduğu Passat marka aracı Bakırköy’de evine yakın bir sokağa park etti.

BULMADAN UYUMAK YOK

3 kişi 10 Temmuz sabah 06.10 sıralarında Volkswagen Caddy marka araçla koruma aracının içerisinde silahları alıp hızla olay yerinden uzaklaştılar. Aracın soyulduğunu anlayan F.K. hemen Bakırköy Emniyeti'ne başvurdu. Olayın duyulmasıyla İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan devreye girdi. “Bu silahları bulmadan uyumak yok” diyerek özel bir ekip kurulması talimatını verdi.

TOPRAĞA GÖMMÜŞLER

Yakalanan şüpheliler hırsızlığı kendilerinin yaptığını itiraf ederek silahları gömdükleri yerleri gösterdiler. Toprağı kazan polis Cumhurbaşkanlığı Koruma ekibine ait silahları ve mühimmatları beze sarılmış halde bulmayı başardı. Şüpheliler bu aracın soyulması için bir grupla anlaştıklarını itiraf ettiler. Polis şimdi bu isimlerin peşine düştü. 5 kişi tutuklanarak cezaevine konuldu.

PROVOKASYON ÖNLENDİ

İstihbarat birimlerine göre terör örgütleri bu silahlarla 15 Temmuz akşamı bir devlet büyüğüne veya siyasiye yönelik saldırı düzenleyeceklerdi. Sonrasında “Cumhurbaşkanlığı silahıyla vuruldu” yaygarası yaparak kaosun derinleşmesini sağlayacaklardı.

700 KAMERA İZLEDİ

Bakırköy Emniyet Müdürü Murat Çetiner ve ekibi bölgedeki 700 kamerayı tek tek izlemeye başladılar. Aracın çalındığı bölgede sinyal veren 10 binden fazla kişinin güvenlik incelemesi yapıldı. 13 Temmuz günü aracın Zeytinburnu Çırpıcı yolundan girerek çadırda yaşayan Roman vatandaşların bulunduğu arsaya yöneldiği belirlendi.

HIRSIZLIKTAN SABIKALILAR

Soruşturmayı derinleştiren polis, aracın Gamze Karakuş isimli kadına ait olduğunu belirledi. Gamze Karakuş olay günü aracı verdiği kişilerin isimleri verdi. Hırsızlık ve gasp suçlarından sabıkalı Selman Durmaz, Kazım Durmaz, Hakan Mıhrakala ve Sergen Öztürk gözaltına alındı.

 

AKŞAM

kör topal nerey kadar?
 // Ömer
Ahmaklar,Tedbir almadan her işini Allah'a havale edenlerdir. bu konuda üzerimize yok galiba... Allah versin,Allah Korusun,Allah yardımcın olsun,Allah belanı versin,Allah şifa versin,Allah'a emanet ol,... vs. Peki ya tedbir? YOK... Sn.Erdoğan'ın 'BALYOZ' ile camının kırıldığı günler ne çabuk unutuldu. Malum o dönemlerde kalpaklı Küçük yalçın ile Hacır'da Erdoğanın çok kısa bir ömrü kaldı diye görevlendirilmişlerdi ...
05 Ekim 2016 Çarşamba 16:54
BAŞTÂClMlZ, GÖNÜLSULTANlMlZ ➷➷➷
 // Halîme Gözüpek
PEK MUHTEREM BAClMlZ'lN, ETRAFA BÖYLESİNE NÛR SAÇARKEN SİMÂSl, HER DÂİM O'NUN ÜZERİNDE DİR YÜCE RABB'İMİZİN KORUMASl!!!...
05 Ekim 2016 Çarşamba 16:26
sümeyye hanımı da kaçırabilrlerdi bre..
 // hursit dilaver
yani o kadar olay olmuş ve laçkalığa bakarmısınız. araba da silahlar var ve yan taraflarda bir sokağa parkediliyor.ne kadar rahat. ya şu araba yakanlar buraya gelip te tesadüfen arabaları yaksaydı, bu silahlar da patlasaydı, ne edecektiniz.yani sümeyye hanım böyle korunuyorsa, bırakın biz bu işi yapalım. hiç olmazsa nöbetleşe arabada yatarız be.yani sümeyye hanımı kaçırsalardı nerde uykuda mı olacaktınız..allahım sen bu aileyi korumayı her samanki gibi kendi üstüne al.bize bırakma....
05 Ekim 2016 Çarşamba 14:44
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler