YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"15 şehit verilmesi nedeniyle kolumuz kanadımız kı
"15 şehit verilmesi nedeniyle kolumuz kanadımız kı
"15 şehit verilmesi nedeniyle kolumuz kanadımız kı
05 Ekim 2008 / 12:42 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

AK Parti Kilis Milletvekili Hasan Kara'nın oğlu Mehmet Enes'in sünnet törenindeki eğlence programları Hakkari'de 15 askerin şehit olmasının ardından değiştirildi.

Hakkâri'nin Aktütün Jandarma Karakolu'na yapılan saldırı sonucu 15 askerin şehit olması üzerine sanatçıların katılacağı müzik eğlence programı iptal edilerek, yerine ilahiler ve Kur'an-ı Kerim ve şehitler için mevlid-i şerif okutuldu.
Sünnet töreninde konuşan Kilis Milletvekili Hasan Kara, Hakkâri'den gelen şehit haberi üzerine sünnet etkinliklerini iptal ettiklerini belirterek, "15 şehit verilmesi nedeniyle kolumuz kanadımız kırıldı. Şölen olarak gerçekleştirilecek sünnet şölenini değiştirdik. Tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Sıra gecesi ekibi, yöremizin düğün ve oyun havalarını çalacaktı. Ama programı değiştirdik. Şehitlerimiz anasına bir mevlit programımız olacak. Ondan sonra da sanatçı kardeşimiz Mehmet Yakar, kahramanlık Türküleri söyleyecek." dedi
Düğüne katılan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ise şehitlere Allah'tan rahmet yaralılara ise acil şifalar dileğinde bulunurken, bu sünnet programının haftalar öncesinden belirlendiğini, kendisinin de kirve olarak katıldığını kaydetti. Sünnet merasimi arifesinde hain saldırıyı, nefretle kınadığını aktaran Bakan Yıldırım, "Buradan bu zavallı teröristlere bir çağrım var. Umutsuz yolculuğu terk edin, bu yol çıkmaz bir yoldur, eğer bu ülkenin geleceği için bu ülkede yaşayan insanların mutluluğu için söyleyeceğiniz bir söz varsa, gelin bunu çalışarak, dayanışma halinde birlikte kalkınması ve refahı için yapın, enerjinizi boş dava uğruna harcamayın. Bu tür hain saldırılar milletimizi asla yıldırımayacaktır. Programdaki değişikliği anlayışla karşılayacağınızı ümit ediyoruz." diye konuştu.

Yapılan konuşmalardan sonra ilahiler, Kur'an-ı Kerim ve şehitler için mevlid-i şerif okundu. AK Parti Kilis Milletvekili Hasan Kara'nın oğlu Mehmet Enis'in Kilis'in Yavuzlu Beldesi'nde gerçekleştirilen sünnet törenine Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Kilis Milletvekili Hüseyin Devecioğlu, Kahramanmaraş Milletvekili Cafer Tatlıbal, Adıyaman Milletvekili Mehmet Erdoğan, Kilis Valisi Nevzat Turhan, Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı İsmet Yılmaz, Kilis Belediye Başkanı Mehmet Abdi Bulut ve 5 bine yakın davetli katıldı.
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler