YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
14-15 Şubat'ta TFF'de seçim var
14-15 Şubat'ta TFF'de seçim var
18 Ocak 2008 17:00
14-15 Şubat'ta TFF'de seçim var

Türkiye Futbol Federasyonu Olağanüstü Genel Kurulu'nda 14-15 Şubat tarihlerinde seçim yapılmasına karar verildi. 240 geçerli oydan 192 evet, 48 hayır çıktı.


TFF Genel Kururlu'nda sandıktan seçim kararı çıktı. 241 delefge oy kullandı, 1 oy geçersiz sayıldı. 192 evet oyuna karşılık 48 hayır oyu ile 14-15 Şubat tarihlerinde seçimli genel kurul yapılacak. Seçim maddesi onaylandı ve 192'ye 48 oyla kabul edildi. TFF delegeleri 14-15 Şubat tarihlerinde seçimli olağanüstü genel kurul yapılıp yapılmayacağına karar verdiler.


225 DELEGE KATILDI


İstanbul Bakırköy 2. Sulh Hukuk Mahkemesi'nin atadığı ''İhtiyati Tedbir'' kurulunun kararı doğrultusunda yapılan Futbol Federasyonu Olağan Genel Kurulu başladı. Ankara Sheraton Otel'de gerçekleştirilen genel kurulda, toplam 263 delegenin 225'i hazirun cetvelini imzalayarak salonda hazır bulundu. Genel kurula erken gelen Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören ve Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım yan yana oturarak bir süre sohbet etti.


"DİVAN BAŞKANI HELVACI"


Genel kurul başlamadan geçici divana 200 imzayla verilen önerge sonrasında Galatasaray Kulübü delegesi Mehmet Helvacı oy çokluğuyla divan başkanı seçildi.


Helvacı'nın yardımcılıklarını Beşiktaş kulübü delegesi Fikret Orman, Fenerbahçe Kulübü delegesi Şekip Mosturoğlu ve Trabzonspor Kulübü delegesi Zeyyat Kafkas getirildi. Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy ise divan başkanlığı seçimi için herhangi bir aday göstermedi.


Aydın: FIFA'nın isteği sürpriz değil


ERCAN ATA'nın haberi


Ankaragücü Başkanı Cemal Aydın, "FIFA yetkilisinin yaptığı açıklamalar süpriz bir açıklama değildi" dedi.


Ankara'da gerçekleştirilen genel kurulda, FIFA yetkilisinin yaptığı açıklamaların sürpriz olmadığını belirten Cemal Aydın, "Bilinen birşey var. FIFA yetkilisinin yaptığı açıklamalar süpriz bir açıklama değildi. Bunu yazışmalarla da zaten bir üst kademelere daha önceden iletmiş. Bununla ilişkin yaptığımız görüşmelerde, FIFA'nın 207 ülkeye 208'i de bu statü bakımından eklemek istediğini, Türkiye'nin önemli bir Federasyonu olduğunu, dolayısıyla 207 ülke nasıl idare ediliyorsa, Türkiye'nin de öyle idare edilmesi gerektiğini söylüyor" diye konuştu.


Aydın sözlerine şöyle devam etti: "Alınan kararları, bir üst karar olarak görmemek lazım. Bu seçimi engelledi, seçimi durdurdu veya hızlandırdı diye düşünmemek gerekiyor. Seçim bunların ikinci meranesi, çok önemli değil. Biz Türkiye'de bu işi yapacak bir arkadaş seçeriz. Bunun önemli olmadığını ama, statü bakımından işin ciddi olduğunu birde yazının dışında fiilen sözle ifade ettiler."

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler