YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
13 bin lira tazminat kazandı
13 bin lira tazminat kazandı
08 Şubat 2011 10:48
Başbakan Erdoğan'ın açtığı 2 davadan biri karara bağlandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 12 Eylül referandumu sürecinde gündeme getirdiği "havuzlu villa" iddiası sebebiyle Başbakan Tayyip Erdoğan'a 13 bin TL tazminat ödeyecek.

Erdoğan, Bayburt, Gümüşhane ve Kilis mitinglerinde söz konusu iddiayı gündeme getiren Kılıçdaroğlu hakkında 2 ayrı dava açmıştı. Davalar, dün Ankara 12. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde karara bağlandı. Buna göre CHP lideri, Bayburt ve Gümüşhane mitinglerinde yaptığı suçlamalar sebebiyle 8, Kilis konuşmasından da 5 bin lira olmak üzere toplam 13 bin lira tazminat ödemeye mahkûm oldu.

Kemal Kılıçdaroğlu, 31 Temmuz 2010'daki Kilis mitinginde havuzlu villa konusunu gündeme getirerek, "Siyasete yırtık ayakkabıyla girip köşeyi dönen, Üsküdar Kısıklı'da etrafına çift duvar ören, havuzlu villada oturanlara ders olsun diye söylüyorum." ifadelerini kullanmıştı. Kılıçdaroğlu, aynı iddiayı 3 Ağustos 2010'da Bayburt ve Gümüşhane'deki mitinglerde de dile getirirken şunları kaydetmişti: "Malı götüreceksiniz, kul hakkı yiyeceksiniz, paranızı dolduracaksınız, siyasete yırtık ayakkabıyla girip sonra bir bakacaksınız Üsküdar'da beyefendi havuzlu villalarda oturuyor. Üsküdar'da etrafına çift duvar, bakın altını çiziyorum, bir duvar değil, çift duvarlarla örülü villalar yapacaksın, havuzun olacak, içindeki malzemeleri İtalya'dan getireceksin, yanında helikopter pistin olacak, sonra diyeceksin ki 'ben halktan birisiyim, ben garip, gurebayı düşünüyorum'. Peki o villalar ne?"

Cihan

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler