YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 terörist öldürüldü...
12 terörist öldürüldü...
01 Temmuz 2010 10:15
Siirt'in Pervari ilçesindeki çatışmada 12 terörist ölü olarak ele geçirildi...

Dün gece Pervari ilçesi kırsal kesiminde çıkan çatışma sonrası bölgede başlatılan operasyonda bir grup teröristle sıcak temas sağlandı. Çıkan çatışmada, 11 terörist ölü olarak silahlarıyla birlikte ele geçirildi.

Pervari kırsal kesiminde dün gece çıkan çatışmada bir subay, 1 uzman çavuş ve 3 köy korucusu şehit olmuş, 1 astsubay ve bir er yaralanmıştı.

Bölgede operasyon sürüyor.

Genelkurmay'dan konuyla ilgili yapılan açıklamada ise,

Siirt'teki çatışmada, bir subay, bir uzman çavuş ve üç geçici köy korucusunun şehit olduğunu, 12 teröristin silah ve teçhizatları ile birlikte etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan bilgi notunda, Siirt'in Pervari ilçesi Doğan Köyü (Değirmentaşı Tepe) İleri Üs Bölgesine dün saat 23.00 sıralarında, bölücü terör örgütü mensupları tarafından beş ayrı noktadan roketatar ve uzun namlulu silahlar ile saldırı teşebbüsünde bulunulduğu belirtildi.

Saldırı teşebbüsüne güvenlik güçlerince anında karşılık verildiği ifade edilen bilgi notunda, ancak teröristler tarafından açılan ilk ateş sonucu; bir subay, bir astsubay, bir uzman çavuş ve bir erin yaralandığı kaydedildi.

Bilgi notunda, ''Yaralı personel helikopterle tahliye edilmiş, ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen yaralı subay ve uzman çavuş kurtarılamayarak şehit olmuştur'' denildi.

Bu saldırı ile eş zamanlı olarak diğer bir terörist grup tarafından Doğan Köyü-Sarıyaprak arasındaki yolun emniyetini almak üzere görevlendirilmiş olan Geçici Köy Korucuları (GKK) Timine de silahlı saldırıda bulunulduğu belirtilen bilgi notunda, saldırı sonucu üç Geçici Köy Korucusunun (GKK) şehit olduğu bildirildi.

Bilgi notunda şunlar kaydedildi:

''Teröristlerin bulunduğu bölgeye İHA (insansız hava aracı) sevk edilmiş, terörist grupların kaçmasını engellemek maksadıyla tespit edilen hedefler bölgede mevcut ateş destek vasıtaları ve taarruz helikopterleri ile ateş altına alınmıştır.

Bu faaliyetle koordineli olarak, bölgeye sevk edilen takviye birliklerce yapılan takip ve arazi araması esnasında, 12 teröristin silah ve teçhizatları ile birlikte etkisiz hale getirildiği tespit edilmiştir.

Saldırı teşebbüsünde bulunan ve bölgeden kaçmaya çalışan diğer teröristlerin etkisiz hale getirilmesine yönelik olarak operasyonlara devam edilmektedir.''

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler