YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 müfettiş OYAK'ı incelmeye aldı
OYAK’a 5 kurumdan 12 müfettiş gidecek
12 müfettiş OYAK'ı incelmeye aldı
10 Mart 2012 / 09:28 Güncelleme: 10 Mart 2012 / 09:30

 

İDDİALARIN odağandaki OYAK’la ilgili şikayet başvurularının ardından Meclis Dilekçe Komisyonu bünyesinde kurulan OYAK Alt Komisyonu, OYAK’ın her yönüyle incelenmesini ve Meclis adına denetim yapılmasını kararlaştırdı.

Bu karar çerçevesinde Sayıştay, Maliye Bakanlığı, Hazine Müsteşarlığı, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) ve Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan (SGK) inceleme yapmasını istedi. 5 kurumdan görevlendirilen 12 müfettiş OYAK’ı incelemeye başladı.

Belgeleri incelemeye başladılar

Çalışmalarını bu hafta Meclis’te OYAK’tan istenen belgeler ve ilgili mevzuat üzerinden yürüten müfettişlerin önümüzdeki hafta da OYAK’ta incelemelerde bulunması bekleniyor. Müfettişler alt komisyonun OYAK ile ilgili şikayet dilekçeleri ve iddialar çerçevesinde hazırladığı 12 başlık üzerinden inceleme yapıyor. Müfettişler inceleme sonunda bu soruların yanıtlarını rapor halinde komisyona sunacak.  

Denetleme OYAK’ın da yararına

Meclis OYAK Alt Komisyon Başkanı İsmail Aydın, 12 müfettişten oluşan ekibin OYAK’a da gitmesi gerektiğini belirterek, OYAK’ın bu denetimden rahatsız olmaması gerektiğini söyledi. Aydın, “Çünkü eğer bir yanlış varsa kurumun değil kişinin yanlışıdır, düzeltilir. Yanlış yoksa da OYAK tertemiz gün yüzüne çıkacak. İddiaların doğru olmadığı ortaya çıkarsa bu OYAK’ın yararına olacak. Dolayısıyla OYAK’ın incelemeden rahatsız olmasına gerek yok, zaten rahatsız olacaklarını da zannetmiyorum” diye konuştu. (Star)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler