YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 kişi ihbar yüzünden gözaltına alındı
Münevver Karabulut cinayeti zanlısı Cem Garipoğlu'nun ailesinin bir ihbarı üzerine topluca Emniyet'te ifade verdiği ortaya çıktı.
12 kişi ihbar yüzünden gözaltına alındı
20 Ağustos 2009 / 11:18 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Cinayeti soruşturan Cumhuriyet Savcısı Faruk Erşen Yılmaz, “Cem’i uzakta aramayın.


Cem ailesinin yakınlarında” şeklindeki ihbar mektubu üzerine harekete geçtiği öğrenildi. Savcı, polise 12 kişinin ismini verdi. Önceki gün erken saatlerde harekete geçen Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Cinayet Masası ekipleri, üç eve baskın düzenleyip Garipoğlu’nun dedesi Kasım Gariboğlu, babannesi Sakine Gariboğlu, amcası Hayyam Gariboğlu ile eşi Emine Başar ve kayınvalidesi Fatma Başar, ağabeyi Levent Garipoğlu, kuzenleri Sakine Güleç, Fulya Garipoğlu ve Fatih Gariboğlu, halası Handan ile eşi Selçuk Güleç ile hizmetçi Besra Alivan’ı bilgisine başvurmak üzerere Asayiş Şube Müdürlüğü’ne götürdü. Baskınlarda ağırlıkla elektronik eşyalar arandı ve Cem Garipoğlu ile iletişim kurulup kurulmadığının anlaşılması için dört bilgisayara el konuldu.


Garipoğlu ailesi ifadelerinde ortak bilgiler verdi. Cem’in nerede olduğuna ilişkin sorular sorulan aile bireylerinin tamamı, “Cem’i cinayetten sonra hiç görmedik. Nerede olduğunu bilsek haber veririz. Bu olaydan en çok biz zarar gördük kimsenin yüzüne bakamıyoruz” dediği öğrenildi.


Münevver Karabulut’un başı kesilmiş cesedi 3 Mart 2009 tarihinde Etiler’de bir çöp konteynırında bulundu. Katil zanlısı Cem Garipoğlu ise yaklaşık 5.5 aydır kayıp.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler