YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
118 PKK'lının öldürüldüğü Kaletepe'de bayram namazı
Hakkari'de Kuzey Irak'a sıfır noktasında bulunan Hantepe ve Kartaltepe üs bölgesinde Mehmetçik Kurban Bayramını komutanlarıyla kutladı.
118 PKK'lının öldürüldüğü Kaletepe'de bayram namazı
12 Eylül 2016 / 11:38 Güncelleme: 12 Eylül 2016 / 11:44

Hakkari'nin Çukurca İlçesi'nin Kuzey Irak'a sıfır noktasında bulunan 2'nci Hudut Tugayı'na bağlı Hantepe ve Kaletepe üs bölgesinde Mehmetçik komutanlarıyla birlikte Kurban Bayramı'nı kutladı.

Kuzey Irak'a sıfır noktada bulunan ve isimleri gibi kartal yuvasını andıran 2154 rakımlı üs bölgesinde konuşlanan Hudut Kartalları, Çukurca 2. Hudut Tugay Komutanı Tuğgeneral Bahtiyar Ersay ile birlikte bayrama girdi.

13 GÜN ÖNCE 11 ŞEHİT VERİLMİŞTİ

13 gün önce PKK'lı teröristlerle göğüs göğüse çatışmalarda 11 şehit verilen ve ardından başlatılan operasyonlarla 188 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirilerek temizlenen kartal yuvasını andıran üs bölgesinde bayram namazı arazide kılınarak kurbanlar kesilip dua edildi.

BRANDA ÜZERİNDE NAMAZ KILIP KURBAN KESİLDİ

Yeni oluşturulan üs bölgesinde bayram namazını toprak zemin üzerine serilen branda ve uyku tulumu altına serilen metlerin üzerinde Mehmetçiklerle birlikte kılan Tugay Komutanı Tuğgeneral Bahtiyar Ersay, vatan toprağının her karışının kutsal olduğunu söyledi. Daha sonra tekbirlerle kurban kesen Mehmetçikler ve komutanlar, tek tek bayramlaştı.

Mehmetçiklere hazırlanan bayram şekerleri ve baklavalar ikram edilirken, Tuğgeneral Ersay, mevzide sınırı gözetleyen Mehmetçiklere ise tatlı ikram etti.

foto-367.jpg

Budur...
 // Rasim DUMAN
Kahraman askerlerimizin bayramlarını tebrîk ediyor, hepsini o "pâk" alınlarından öpüyorum. Ah yiğitlerim, aranızda olmayı ne kadar arzu ettiğimi Cenâb-ı ALLAH (C.C.)'dan başka kimse bilemez....
12 Eylül 2016 Pazartesi 13:19
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler