YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
112 acil servisin sapığı yakalandı
112 acil servisin sapığı yakalandı
23 Haziran 2010 14:43
112 acil servisi 10 yıldır arayıp taciz eden genç nihayet yakalandı... 27 yaşındaki zanlı bunun kendisinde bir hastalık haline geldiğini söyledi...

Samsun'da 10 yıldır 112 Acil Servis'i telefonla arayıp cinsel içerikli sözler sarf ederek taciz ve tehdit ettiği iddia edilen genç, polisin takibi sonucu 10 yıl sonunda yakalanarak gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Samsun 112 Acil Servis çalışanları, 10 yıldır psikolojilerini bozan telefon sapığının yakalanmasıyla derin nefes aldı. 122 Acil Servis görevlilerinin Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı'na şikayeti üzerine polis soruşturma başlattı. Uzun yıllardır bir türlü yakalanamayan ve her defasında şehrin farklı noktalarındaki ankesörlü telefonlardan arayarak 112 Acil Servis personelini cinsel içerikli çirkin sözlerle taciz edip tehdit ettiği iddia edilen Okay S.(27), son olarak Samsun Otogar'ından 112 Acil Servis'i araması kendisini ele verdi.

Samsun Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Barosu ekipleri, güvenlik kamerası kayıtlarından yola çıkarak zanlının bindiği otomobili tespit etti ve ardından da aracın özel bir şirkete ait olduğunu belirledi. Yapılan araştırma sonucu Okay S., Ahlak Bürosu ekiplerinin takibi sonucu yakalanarak gözaltına alındı. Suçunu kabul ettiği iddia edilen Okay S.'nin bu olaya bekarken başladığını, askere gidip geri geldiğinde devam ettiğini, evlenmesine rağmen bunun kendisinde bir hastalık olması nedeniyle bırakamadığını söylediği öğrenildi.

35 112 Acil Servis görevlisi de polise başvurarak Okay S.'den şikayetçi oldular. Zanlının sağlık görevlilerini ararken kendi adını kullanmaktan çekinmediği öğrenildi. Gece-gündüz, sabah-akşam demeden sürekli olarak 112 Acil Servis'i telefonla arayıp taciz eden Okay S.'nin 10 yıl içinde aradığı telefon kayıtlarının 100 binlere ulaştığı ve bu kayıtların 112 görevlileri tarafından klasörler halinde polise teslim edildikleri belirtildi.

Okay S., "telefonla cinsel taciz, kişilerin huzur ve sükununu bozmak, kamu görevlisi tehdit" suçlarından Samsun Adliyesi'ne sevk edildi.

Samsun 112 Acil Servis çalışanları, 10 yıldır psikolojilerini bozan telefon sapığının yakalanmasıyla derin nefes aldı.122 Acil Servis görevlileri polisin takibi sonucu Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Bürosu ekipleri tarafından yakalanmasını değerlendiren 112 Acil Servis Başhekimi Dr. Ö.Barış Çetinkaya, "Arkadaşlarımız vatandaşa hizmet etmek ve hayat kurtarmak için canla başla çalışıyorlar. En büyük sıkıntımız sapıklardı. Sapıklar bizim hem şevkimizi hem çalışma performansını etkilemektedir. Bu sapık bizim, emniyetin ve savcın çalışması sonucu 10 yıl sonra yakalanmıştı. Günde telefonla aradığı binleri buluyordu. Cinsel taciz, küfür eden, çirkin sözler sarf ediyordu. Yakalanması bizleri mutlu etti" dedi.
Çağrı merkezinde görevli hemşire Pelin Saraçoğlu ise, "112'ye geldiğimden bu yana 10 yıldır sürekli hiç durmadan 24 saat arayan kişidir. Çok mutlu olduk. Diğerlerine de örnek olur inşallah. Bundan sonra da 112'yi arayan sapık telefonlarının azalacağını düşünüyorum. Bu diğerlerine örnek olacak. Günlük arama sayısı yok. Gece-gündüz arıyordu. Psikolojimiz bozuluyordu ve çok kötü oluyorduk. Bazen dayanamıyorduk. Normal bir vatandaş aradığında o aramış gibi olup insanın sinirimiz bozuluyor ve görevimizi etkiliyordu. Çoğu arkadaşımızın ismiyle biliyordu. Çalıştığımız yeri biliyor ve kapıya kadar geldiğini söylüyordu. Sanki burada çalışan biriymiş gibiydi. Sabah kim geldi kim gitti, giydiğimiz kıyafete kadar biliyordu. İsmini de söylüyordu. Biz Okay adını takma zannediyorduk ama gerçek ismini kullanmış. Bizi takip etmiş. Bizler nöbetten eve giderken bile tedirgin oluyorduk. Ankesörlü telefonla konuşan birini görünce acaba bu mu diye düşünüyordum" diye konuştu. (İHA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler