YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
1100 akademisyen devleti katliamla suçladı
Türkiye'nin birçok üniversitesinden, attıkları imzalarla bildiriye ortak olan hocalar, devleti katliam yapmakla itham etti.
1100 akademisyen devleti katliamla suçladı
11 Ocak 2016 / 14:28 Güncelleme: 11 Ocak 2016 / 15:42

Türkiye, 1 Kasım seçimlerinin ardından siyaset rahatlar diye beklenirken PKK ve onun uzantısı HDP tarafından gerginliğe doğru hızla itilmek isteniyor.

Terör örgütü yandaşları kazdıkları hendekler, kurdukları barikatlarla art arda özyönetim ilanları yapıyor, Türkiye'nin bir bölümünü silah zoruyla kendi yönetimleri altına almak istiyor.

Güvenlik güçleri silahlı eylemlere karşılık veriyor, bölgede PKK'nın kontrolü eline almasına izin vermiyor. Terörle mücadele kapsamında yapılan operasyonlar, PKK militanı gibi hareket eden akademisyenler, gazeteciler ve bazı siyasetçilerle 'katliam' olarak nitelendiriliyor.

AKADEMİSYENLER BİLDİRİ İMZALADI, DEVLETİ KATLİAMLA SUÇLADI

Özel ve devlet üniversitelerinde bulunan 1100 akademisyenin imzaladığı bildiride, "Devletin başta Kürt halkı olmak üzere tüm bölge halklarına karşı gerçekleştirdiği katliam ve uyguladığı bilinçli sürgün politikasından derhal vazgeçmesi gerekiyor" gibi ifadeler yer aldı.

KÜRT SİYASİ İRADESİNİN TALEPLERİ KARŞILANSIN

İşte bildirideki bazı bölümler:

"Müzakere koşullarının hazırlanmasını ve kalıcı bir barış için çözüm yollarının kurulmasını, hükümetin Kürt siyasi iradesinin taleplerini içeren bir yol haritasını oluşturmasını talep ediyoruz. Müzakere görüşmelerinde toplumun geniş kesimlerinden bağımsız gözlemcilerin bulunmasını talep ediyor ve bu gözlemciler arasında gönüllü olarak yer almak istediğimizi beyan ediyoruz. Siyasi iktidarın muhalefeti bastırmaya yönelik tüm yaptırımlarına karşı çıkıyoruz.

DEVLET ŞİDDETİ HEMEN SON BULSUN

Devletin vatandaşlarına uyguladığı şiddete hemen şimdi son vermesini talep ediyor, bu ülkenin akademisyen ve araştırmacıları olarak sessiz kalıp bu katliamın suç ortağı olmayacağımızı beyan ediyor, bu talebimiz yerine gelene kadar siyasi partiler, meclis ve uluslararası kamuoyu nezdinde temaslarımızı durmaksızın sürdüreceğimizi taahhüt ediyoruz."

etmediler.jpg

İşte o bildiri:

1-20160111142827.jpg

 // atikk
Bu hainler halen maaş alıyor,derhal işten atılmalıdır...
12 Ocak 2016 14:43
 // hattaboğlu
merhum üstadın "sana alçak diyemem sen bir çukursun" diyerek işaret ettiği takım elbiseli teröristler ve vatan hainleri!!...
11 Ocak 2016 18:56
 // Rasim DUMAN
Bunlar kravatli teroristler. Kalemleri kalasnikoflardan daha tehlikelidir. Zira genc insanlarin zihinlerini kalemleri ile zehirleyip, ellerine silah almalarina sebep oluyorlar. Nice saf genc insanlarimizin hayatlarinin kararmasina sebep oldular. Devletimiz suphesiz bunlarin da icaplarina bakacaktir ; herkes emin ve sabirli olsun. Hicbirsey gozden kacmiyor, hersey not ediliyor. Herkes musterih olsun....
11 Ocak 2016 17:47
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler