YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
11 yaşındaki Kürt kızından tarihi sözler
11 yaşında bir Kürt kızı o ama ettiği laflar boyundan büyük... 11 yaşındaki çocuktan kurşun gibi sözler
11 yaşındaki Kürt kızından tarihi sözler
21 Ekim 2011 / 15:35 Güncelleme: 21 Ekim 2011 / 15:34

Mersin'de Emniyet Müdürü'ne 'başsağlığı' ziyaretinde bulunan Kürt kökenli bir ilköğretim okulu 4. sınıf öğrencisinin sarf ettiği sözler, Türklerle Kürtler arasına nifak tohumu ekmeye çalışan bölücü terör örgütünün kalbine adeta bir hançer gibi saplandı. Bitlisli 11 yaşındaki Zeynep Yılmaz, dünyaya Kürt olarak gelmenin kendi tercihi olmadığını belirterek, "Kürt olarak geldim, Kürt olarak da gideceğim. Ama taş atan, eylemlere karışan Kürt değil okuyan bir Kürt olacağım" dedi.

Mersin'de özellikle doğu ve güneydoğu kökenli vatandaşların bulunduğu ve terör olaylarının sıkça yaşandığı Güneş Mahallesi'ndeki Güneş İlköğretim Okulu 4.B sınıfı öğrencileri, Bitlis'teki hain saldırıda 5 polis memurunun şehit olmasından dolayı İl Emniyet Müdürü Arif Öksüz'e 'başsağlığı' ziyaretinde bulundu. Tamamı doğu ve güneydoğu kökenli olan çocuklar, öğretmenleri ve Akdeniz İlçe Emniyet Müdürü Hasan Güner öncülüğünde gerçekleştirdikleri ziyarette, İl Emniyet Müdürüne üzüntülerine dile getirdiler. Ziyarete damgasını vuran ise, 4. sınıf öğrencisi 11 yaşındaki Zeynep Yılmaz'ın konuşması oldu. Arkadaşları adına söz alarak ziyaretlerinin sebebini anlatan Yılmaz, Bitlis'in Güroymak ilçesinde meydana gelen hain saldırıda 5 polis memuru ile 4 vatandaşın ölümünden duydukları üzüntüye dile getirmek olduğunu söyledi. Bugüne kadar polisleri hep kötü bildiklerini, onları hiç sevmediklerini ifade eden Yılmaz, 'Hasan ağabey' olarak hitap ettiği Akdeniz İlçe Emniyet Müdürü Hasan Güner sayesinde polisleri tanıdığını ve tanıdıkça da çok sevdiğini belirtti. "Ben Kürt'üm, bunu ben istemedim Allah istedi" diye konuşmasını sürdüren küçük kız çocuğu, şöyle devam etti; "Dünyaya Kürt olarak geldim, Kürt olarak da gideceğim. Ama taş atan, eylemlere karışan Kürt değil okuyan bir Kürt olacağım. Öğretmenim gibi Allah'ın izni ile öğretmen olacağım. Hasan ağabeyi tanıdık, onun nur yüzünü gördük, onun sesini duyduk, Hasan ağabeyi çok sevdik. O'nu babamız gibi, annemiz gibi bildik. Ben Kürt'üm diye Türkleri sevmeyecek miyim? Hayır, o da insan değil mi? Onun da iki gözü yok mu? Benim de iki gözüm var." Gözleri dolarak ağlamaklı olan ve sözleri boğazına düğümlenen kız çocuğunun bu konuşması, odada bulunanlar tarafından alkışlarla karşılandı.

İLÇE EMNİYET MÜDÜRÜ AĞLADI
Çocukların 'Hasan ağabey' olarak hitap ettiği Akdeniz İlçe Emniyet Müdürü Hasan Güner ise, duyduğu bu sözler karşısında duygulanarak ağladı. Güner, ağladığı görülmesin diye bir köşeye çekilip göz yaşlarını gizlemeye çalıştı. Mersin İl Emniyet Müdürü Arif Öksüz ise, öğrencilere gösterdikleri bu duyarlılıktan dolayı teşekkür etti. Ziyaretin kendilerine moral verdiğini vurgulayan Öksüz, "Memleketin acısını bizimle paylaştıkları için kendilerine teşekkür ediyorum. Çok ince, ali bir düşünce, yaşlarının ötesinde bir düşünce bu. Şunu anlıyoruz ki, Anadolu'nun dört bir yerinde, yurdumuzun her köşesinde bu acıyı insanlarımız hissediyor. Kalleşçe yapılan saldırı sonucunda hayatını kaybeden gerek polislerimiz, gerekse vatandaşlarımızın acısını Türkiye'nin doğusunda-batısında her insan hissetmiş. Ümit ediyoruz ki, bu bir daha yaşanmaz, arzumuz isteğimiz o. Bu terör belasından kurtulur ülkemiz ve oralara yapacağımız masrafı, emeği, mesaiyi bu yavrularımızın eğitimine harcarız. Kendilerine bu insan sevgisini aşılayan büyüklerine, ailelerine ve öğretmenlerine teşekkür ediyorum" dedi.
Ziyaretin sonunda, İl Emniyet Müdürü Arif Öksüz tarafından öğrencilere çeşitli hediyeler verildi. (İHA)

aferin
 // mehmet samsunluoğlu
işte bu. teşekkürler yavrucuk. seni tebrik ediyor saygıyla selamlıyorum. allah yolunu izini açık etsin...
21 Ekim 2011 22:11
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler