YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
11 kişi yakalandı
Örgüte para topladıkları ve maddi destek sağladıkları belirtilen 11 kişi yakalandı
11 kişi yakalandı
06 Kasım 2009 / 12:44 Güncelleme: 06 Kasım 2009 / 12:59

İstanbul polisinin PKK terör örgütüne yönelik operasyonlarında örgüt adına para topladıkları ve maddi destek sağladıkları belirtilen 11 kişi yakalandı. Terör örgütünün Kuzey Irak'taki eğitim kamplarında eğitim gördükten sonra Türkiye'ye kaçan bir kişinin de teslim olduğu açıklandı.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ile İstihbarat Şube Müdürlüğü'nün ortak çalışmasında bazı kişilerin terör örgütü PKK adına para topladıkları ve bu şekilde örgüte yardım ettikleri belirlendi. Aralarında örgüte para vererek yardım yapanların da tespit edildiği kişilerin yakalanması için operasyon başlatan polis, Bağcılar, Bakırköy, Bahçeşehir ve Esenyurt'ta 11 kişiyi gözaltına aldı. Şüphelilerin ev adreslerinde yapılan aramalarda 2 adet ruhsatsız tabanca ile 11 mermi ve örgütsel doküman ele geçirildiği belirtildi.

Öte yandan terör örgütünden kaçan bir örgüt üyesinin de teslim olduğu belirtildi. Emniyet müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada teslim örgüt üyesinin yurtdışındaki eğitim kamplarında silahlı faaliyetlere katıldıktan sonra İstanbul'a geldiği ve polise teslim olduğu ifade edildi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler