YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
11 ilde operasyon!
11 ilde operasyon!
11 Mayıs 2012 18:39
11 ildeki suç örgütüne yönelik operasyon

İzmir merkezli olarak 11 ilde eş zamanlı düzenlenen operasyonda gözaltına alınanlardan bir bölümü, sağlık kontrolünden geçirildi.

İzmir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi Organize Suçlar Büro Amirliği ekiplerince, ''Fuhuş ve insan ticareti yaptıkları, fuhuş yaptırdıkları kadınlar aracılığıyla askeri personelin uygunsuz görüntülerini çekerek bu kişilere şantajda bulundukları ve çeşitli askeri bilgilere bu şekilde ulaştıkları'' iddia edilen suç örgütü üyelerine yönelik operasyon kapsamında gözaltına alınanların sorgulaması sürüyor.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde gözaltında tutulan zanlılardan 12'si, sağlık kontrolü için hastaneye götürüldü.

Bu arada, İl Emniyet Müdürü Ali Bilkay, konuyla ilgili bilgi almak üzere Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nü ziyaret etti.

Ziyaretin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bilkay, 9'u muvazzaf asker 27 kişinin gözaltında olduğunu belirterek, operasyonla ilgili  açıklamaların soruşturmayı yürüten savcılıkça yapılabileceğini söyledi.  (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler