YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
11 Hizb-ut Tahrir'ci tutuklandı!
11 Hizb-ut Tahrir'ci tutuklandı!
28 Temmuz 2009 09:06
Hizb-ut Tahrir terör örgütüne yönelik 23 ilde düzenlenen operasyonlarda yakalandıktan sonra adliyeye sevk edilen 18 kişiden 11'i tutuklandı.

Hizb-ut Tahrir terör örgütüne yönelik 23 ilde düzenlenen operasyonlarda yakalandıktan sonra adliyeye sevk edilen 18 kişiden 11'i tutuklandı. Bir kişi, savcılık tarafından 6 kişi de nöbetçi mahkemece serbest bırakıldı.

Hizb-ut Tahrir terör örgütüne yönelik 23 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonlar kapsamında yakalanan ve İstanbul'da adliyeye sevk edilen 18 kişiden 11'i tutuklandı. İstanbul Adliyesi'nde savcılık sorgusunun ardından zanlılardan 1'i serbest bırıkıldı. 17 kişi ise tutuklanmaları talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Nöbetçi 13. Ağır Ceza Mahkemesi, adları ergenekon iddianamesinde de geçen Sedat Temiz, İsmail Görpüz ile Uğur Kankur'un da aralarında bulunduğu 11 kişinin terör örgütü üyeliğinden tutuklanmasına karar verdi. Mahkeme, 6 kişiyi ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bıraktı.

Tutuklanan zanlılar, adliye çıkışında tekbir getirdi. Adliye önünde bekleyen zanlı yakınları da zanlılarla birlikte tekbir getirdi. Tutuklanan 11 kişi, Metris Cezaevi'ne gönderildi
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler