YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"11 Eylül'ü devlet yaptı" diyen akademisyenlere ABD bakın ne yapmış!
Teröre destek bildirisi yayınlayan akademisyenler tartışmasının bir benzeri 11 Eylül saldırısında ABD'de de yaşanmış. Bakın ABD ne yapmış!
"11 Eylül'ü devlet yaptı" diyen akademisyenlere ABD bakın ne yapmış!
18 Ocak 2016 / 11:56 Güncelleme: 18 Ocak 2016 / 12:08

ABD'de, 11 Eylül saldırısının ardından 'devlet yaptı' diye bildiri yayımlayan 75 akademisyen senatonun talebiyle FBI tarafından soruşturulmuş, birçoğu ceza alıp, okullarından uzaklaştırılmış.

Terör örgütü PKK destekçisi ihanet bildirisine imza atan 1128 akademisyene tepki çığ gibi büyürken haklarında açılan soruşturmaları bahane eden gruplar ifade özgürlüğüne sığındı.

Oysa özgürlükler ülkesi ABD'de 11 Eylül'ü devlet yaptı diyen 75 akademisyene senatonun talebiyle FBI soruşturma başlatmıştı.

Görev yaptıkları üniversiteleri ağır şekilde eleştirdiği akademisyenlerin bazıları görevden atılmıştı.

SUÇLAMALAR CEZASIZ KALMADI

11 Eylül saldırılarının ardından, 6 Eylül 2006 tarihinde çoğu ABD’nin önde gelen üniversitelerinde bulunan üst düzey 75 akademisyen 11 Eylül saldırılarının ‘hükümetin iç işi’ ve devlet terörü olduğu yönünde bir açıklamada bulundular.

Aralarında meşhur öğretim üyelerinin de bulunduğu akademisyenler Amerikan Senatosu’nun talebi üzerine Federal Soruşturma Bürosu (FBI) tarafından ayrıca soruşturmaya tabi tutuldular.

Üniversitelerde imza atan akademisyenlerin bir kısmına kınama, bazılarına ise uzaklaştırma cezası verdi.

rs9.jpg

AKŞAM

SAYIN KÖR , SAĞIR VB AKADEMİSYENLER
 // alperen
SAYIN AKADEMİSYENLER TERÖR =PKK SİZ BUNU
GÖREMİYECEK KADAR ACİZ İSENİZ SİZİN
YERİNİZ AKEDEMİSYENLİK DEĞİLDİR.
ANADOLUDA SİZİN GİBİLERİ HERGELE ÇOBANI BİLE YAPMAZLAR.
...
18 Ocak 2016 Pazartesi 16:29
??
 // ali
özgür abd'de idam var, bizde yok. özgür abd'de elini cebine sokarsan polis öldürür, bizde roket atarsın hafif silah der çakmaktaş. bizim gibi düşmanı haini bol ülkelerde demokrasi, barış naraları bile terör amaçlı kullanılıyor....
18 Ocak 2016 Pazartesi 15:47
yulukcu
 // derya
11 eylül'ün derin devlet irtibatlı olduğuna dair güçlü kanıtlar var ve ordaki durum bir kurgu ya da senaryo ürünü.Türkiyedeki durum ise apaçık terörle mücadele.Kıyaslama yapılacaksa muadil durumlar karşılaştırılmalı....
18 Ocak 2016 Pazartesi 12:57
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler