YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
11 Eylül saldırıları Kur'an'da geçiyor!
11 Eylül saldırıları Kur'an'da geçiyor!
17 Aralık 2013 00:07
Dr.Ömer Çelakıl, 11 Eylül saldırılarının Kur'an'da geçtiğini iddia etti.

Kur'an-ı Kerim üzerine matematiksel çalışmaları ve Kur'an'daki matematiksel sistemin açığa çıkartılması üzerine yaptığı çalışmalarıyla tanınan Dr. Ömer Çelakıl, 11 Eylül saldırılarının Kur'an'da geçtiğini iddia etti.

"Tarihlere bakınca da 9/11/1"

Dr. Ömer Çelakıl , Posta gazetesinde yazdığı köşesinde, 11 Eylül saldırılarıyla ilgili, "11 Eylül 2001'de Amerika'da yaşayan sivil ve askerleri hedef alan terör saldırıları gazete ve televizyonlarda 9/11 şeklinde yazılır. Kur'an-ı Kerim'de 9:111 numaralı ayete baktığımız zaman karşımıza Tevbe suresi çıkıyor. 109'uncu ayette bir binanın yıkılmasından söz ediliyor. Kur'an-ı Kerim'de bir binanın yıkılmasından çok nadir anlatılır, binlerce ayet arasında bir iki yerde geçer. Devamında 110'uncu ayette yine 'bina' kelimesi geçiyor. Sonra 9:111'inci ayette savaş, ölüm kelimesi geçiyor. Sonuçta ben diyorum ki, Kur'an'da sık sık geçmeyen 'savaş', 'ölüm', 'binanın yıkılması' gibi ifadelerin burada toplanmasının bir anlamı var. Tarihlere bakınca da 9/11/1. Yani 1 Eylül 2001 yılına işaret ediyor. Bu da ayetin numarası 9:111 ile aynı." ifadelerini kullandı.

          gf7.jpg

01:59
 // DÜNYANIN EN ÇELTİK ADAMI
Havada uçan sineğin, kaç defa kanat çırptığı, hangi yönlere ne zaman nasıl döndüğü, nerde konup, nerde uçacağı, manevra ve rotası, ölümü ve ölüm biçimi vel hasıl, zerreden kürreye kadar, bütün mahlukatın sırrları, Kur'an'da zaman mef'umu olmaksızın beyan edilmekte, fakat biz, ancak yazılanlar gerçekleştiğinde anlamaktayız. Kur'an, sadece ebced ve astronomi ile anlaşılmaz. Kur'an, yaşayan bir kitaptır. Kur'an'da ruh vardır. Okundukça genişler, genişledikçe, sonsuz bir umman olur. Kur'an, esasında, Evrenin ta kendisi, alemlerin kilididir. Uçan her kuş, açan her çiçek, aslında, Kur'anın ayetidir. Neyse, girdaba girmeden bitireyim. Aşar bizi bunlar....
17 Aralık 2013 01:59
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler