YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
11 Ağustos'tan itibaren BBP'de derin değişim olacak
BBP Eski Genel Başkan Yardımcısı Metin Gündoğdu, BBP'nin İhsanoğlu'nu desteklemesinin 21 yıllık BBP duruşuna ters olduğunu söyledi.
11 Ağustos'tan itibaren BBP'de derin değişim olacak
06 Ağustos 2014 / 07:15 Güncelleme: 06 Ağustos 2014 / 08:43

BBP Eski Genel Başkan Yardımcısı Metin Gündoğdu, Kanal A'da yayınlanan Fatin Dağıstanlı'nın sunduğu Türkiye'nin Seçimi programına katıldı.

Gündoğdu, BBP'nin çizgisine ters hareket ettiğini, Erdoğan'ın yanında yer alması gerektiğini ve BBP'nin şimdi Genel Başkanı Mustafa Destici'nin sınıfta kaldığını söyledi.

İşte Gündoğdu'nun konuşmasından satır başları:

Muhsin Yazıcıoğlu'nun öldürülmesi ile ilgili 'Bu işin içerisinde hükümet var mı?' söylentisi yaydılar. Yok Başbakan, 'Bırakın ölsünler' demiş. BBP hareketi Kurucu Genel Başkanı (Muhsin Yazıcıoğlu) 28 Şubat'ta 'Namlusunu millete döndürenlerin yanında olmam' diyorken, bugün namlusunu millete döndürenlerin BBP'nin yanında durması bizi kahrediyor. BBP yanlış bir yerde duruyor.

Zaman Gazatesi 2009'daki 20. yıl kutlamasında Muhsin Başkan'ın şahadet surecini koymadılar. 17 Aralık sürecinden sonra Cihan Haber Ajansı toplantılarımıza gelmeye başladı.

Korkunç olaylarla hizmet partisinin tabanı oy verdi. Ülkücü tabanından gelen BBP'nin CHP'nin peşine takılmasından üzüntü duyuyoruz.

'Eğer Erdoğan'ı ipe götürürlerse ben de giderim' dedim

2010 yılı referandumunda o 3 maddeyle ilgili divanda görüşürken 'Başbakan'ı ipe götürürler' dediklerinde, 'Eğer onu ipe götürürlerse ben de giderim' dedi. Eğer o zaman partim 'Hayır' deseydi, o an partimden istifa ederdim.

Bana 'Nasıl olur da ülkenin bölünmesine neden olacak adamın yanında olursunu!' diyorlar. Hangi başbakan 'Ülkeyi bölen Başbakan' olarak anılmasını ister.

BBP'de neler oluyor?

İhsanoğlu bir dış projedir. ABD, İsrail ve Suudi Arabistan... İç güçler de buna konularak oluşturulan bir 'truva atı' köşke doğru yürüyor. Millet ya içeri alacak ya da almayacak. BBP asla bu projenin yanında yer almamalıydı.

CHP lehine oluşacak projelerde benim partim nasıl bulunur?

30 Mart seçimlerinde o kadar tapelere, oyunlara rağmen yüzde 45 oy aldı. Halk, 'Sen cumhurbaşkanı adayı olabilirsin. Hizmet hareketi de görevini yapsın' dedi. Ama bu hizmet hareketi benim de partimi içine alarak karşı saldırıya geçti.

Neden Erdoğan'ın yanındasınız?

"Müslümanlar PKK'dan daha tehlikeli" diye manşet attıran CHP'li zihniyetle beraber olacak değilim.

BBP dik duruşu ile 21 yıl yüzde 1 oy almasına rağmen tarihe geçti. Şimdi nasıl olur da bunların yanında yer alır? Demek ki o Muhsin Başkan'ın başarısıymış. Mustafa Başkan sınıfta kaldı.

"Ortada durmayalım" dediler

Divandaki arkadaşlarımız ortada durmanın 'siyasi karşılığı' olmayacağını söyleyerek mutlaka taraf olmamız gerektiğini belirttiler. Ekmeleddin'i desteklediler. Son istişareye katılmadım. Verilmiş bir kararı onaylamaya gitmem. 21 yılımı verdiğim harekette bana AK Partili diyorlar.

CHP'liler değil en az 300 AK Partili belediye Muhsin Yazıcıoğlu'nun ismini parka, sokağa, kültür merkezlerine ismini verdi.

"11 Ağustos'tan sonra derin değişimler olacak"

BBP'liler Tıpış tıpış CHP'nin yanına gitti, dizildi. BBP açısından bunlar basit değil, derin olaylar. 11 Ağustos'tan sonra derin değişimler olacak.

Ben bugün islami değerleri olan halkla birlikteyim. 90 yıldır bu millete kan kusturan, Merve Kavakçı'ya 'Atın bunu dışarı' diyen zihniyete karşıyım. Ama benim partim bunların yanında. 'Efendim neymiş CHP adayını desteklemiyorlarmış'. İhsanoğlu kimin adayı?

Ben Başbakan'ın desteklenmesi gerektiğini söyledim. Ama istişare ile alınan kararın arkasında olmalıyız dediler. Zorlamayla alınmış bir karar bu. Karşı çıkanlar ise yıllardır bu hareketin içerisinde olanlar disipline gönderildi.

Muhsin Başkan en ağır sözleri söyleyenleri bile disipline vermedi. Yahu ne olduk? 'Biz demokratik karar verdik' dediler. Bu da benim demokratik kararım. Neden karşı çıkıyorlar? Dinlemiyorlar!

Diyelim ki Ak Parti dağıldı. Bu seçmen nereye gidecek? Oylar BBP'ye gelecek. MHP tabanından bize oy gelmiyor. Arkadaşlar, 'MHP ile birleşeceğiz' derse bu alınmış bir karar alır.

12.Cumhurbaşkanı'nı halk seçecek. Bu tarihteki en önemli süreç. Bu ülke bu dönemeçte iyi viraj almalı. İlk turda bu iş kesinlikle bitmeli. Müthiş bir rehavet var. 'Bu iş bitti' diyorlar. Sandıktan çıkana kadar belli değil ama ben Yeni Türkiye'nin yanındayım.

BBP'nin bu duruşu 21 yıllık duruşuna aykırı bir duruş. Bu ters bir duruş.

 

 

KANALAHABER.COM/ÖZEL İÇERİK

halidetonga@kanalahaber.com

03:31
 // Ahmet
Tebrikler ,güzel bir özet olmuş. Sadece almanyayı -ingiltereyi ve iran'ı (gizli-baş düşmanlarımız) saymayı unutmuş.....
06 Ağustos 2014 03:31
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler