YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"1000 yıllık medeniyeti Cumhurbaşkanımız üzerinden yok etmeye çalışıyorlar"
Takvim gazetesi yazarı Erandaç Türkiye üzerinde oynanmak istenen oyuna işaret ederek, "Türkiye'den çıkan güçlü bir liderden rahatsız olan güçler Cumhurbaşkanı Erdoğan üzerinden 1000 yıllık Anadolu medeniyetini yok etmeye çalışıyorlar'' dedi.
"1000 yıllık medeniyeti Cumhurbaşkanımız üzerinden yok etmeye çalışıyorlar"
30 Mart 2016 / 02:22 Güncelleme: 30 Mart 2016 / 07:20

Kanal A'da yayınlanan Fatin Dağıstanlı'nın sunduğu 'Türkiye'nin Seçimi' programına konuk olan Takvim gazetesi yazarı Bülent Erandaç ve Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak kurulmaya çalışılan yeni dünya düzeni ve bu düzende Türkiye'nin etkisi hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu.

"Medeniyetleriyle, bütün kavramlarıyla Batı uygarlığı çöküyor"

Dilipak, küresel bir tehdit olan kapitalizmin korkutan sonucunu paylaşarak "Bugün Batı çok büyük bir kriz içinde. Ekomileri de kriz içinde, siyasetleri de. Medeniyetleriyle, kavramlarıyla, kurumlarıyla Batı uygarlığı çöküyor. Batı uygarlığı güçlü bir sac ayağı üzerinde yükseliyordu. İlk çöken ayak faşizm oldu. Arkasından komünizm çöktü. Bugün yaşadığımız kriz ise kapitalizm krizi ve çok ciddi bir kriz süreci yaşanıyor. Kapitalizm büyük bir güce sahip. 62 zengin dünya genelinin yarısının zenginliğine eşit durumda" dedi. 

Kapitalist düzene paralel örgütlenme desteği...

Dilipak, "1. Dünya Savaşı sonunda, kapitalizm, kominizm, faşizmin gölgesinde oluşan kavramlarla dünya çok daha büyük bir trajediye hazırlanıyor. Böyle bir dünya sürdürülemez. Yapılması gereken Müslümanların evrensel sorumluluklarını kuşanmalarıdır. Mezhep, din, partiden yola çıkarak medeniyet yüceltilmemesi gerekiyor. 

Kapitalizmin geldiği nokta tükeniş noktasıdır. Faşizmin, komünizmin başına gelen kapitalizmin de başına gelecek. Kapitalizmin kendini ayakta tutabilmesi için Türkiye'ye ihtiyacı vardı. Bunun için paralel bir örgütlenmeye ihtiyacı vardı ama o da çöktü" şeklinde konuştu.

"1000 yıllık Anadolu medeniyetini yok etmeye çabalıyorlar"

Erandaç, asıl yapılmak istenenin Cumhurbaşkanı Erdoğan üzerinden 1000 yıllık bir medeniyetin yok etmek olduğunu söyleyerek, "Her 100 yılda bir yeni bir dünya düzeni kuruluyor. Son yeni dünya düzenini 1910'dan sonra Osmanlı İmparatorluğu'nu parçalayarak kurdular. Geçmiş ve bugün arasında bağlantı kurduğumuzda 100 yıl önce Abdülhamit'i yıkmaya çalışırlarken şimdi de yeni dünya düzeni kurulurken, Türkiye'den çıkan güçlü bir liderden rahatsız olan güçler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan üzerinden 1000 yıllık Anadolu medeniyeti'ni yok etmeye çalışıyorlar. 

"Her taşın altında istihbarat örgütleri var"

Erandaç, son olarak dünyada yaşanan tüm olayların arkasında istihbarat örgütleri olduğunu ifade ederek, "Bugün dünyada nerede ne oluyorsa arkasında istihbarat örgütleri vardır. Nerede hangi bomba patlıyorsa onun arkasında, Mossad, MI6, CIA vardır. Bu istihbarat servislerinin adamlarıyla derin devletler iç içe geçmiş, petrol ve silah üzerine savaşlar cepheler, ülkeleri bölmek için haritalar üzerine çalışıyorlar. Sevr'i tekrar revize etmeye çalışıyorlar" şeklinde konuştu.

Dilipak ise bu konuda "Türkiye oltadaki balık değil artık, hayır diyebilen bir devlet ve yolumuzun kesilmeye çalışılması normaldir. Kapitalizmin gölgesinde yaşamanın mümkün olmadığını söylediğimiz için, birileri gücü yeterse savaş çıkarmaya çalışacak ya da terör veya darbe örgütleme yoluna gidecektir. Bunlar her zaman olacaktır. Mühim olan sağlam durarak bu olaylardan etkilenmemektir. Düşmanın gücünden çok bizim gücümüz önemlidir. Bunun üzerine yoğunlaşılmalıdır" dedi.

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

 // Ömer
sn. Erandıç 1000 yıllık medeniyeti yıkmaya çalışanları açıklama cesaretini gösterir iseniz daha iyi olmaz mı? Hep Dış mihrak dış mihrak... her ne hikmetse bu dış mihrak nedir kimdir büyükyerimiz! Bir türlü açıklayamıyor......
30 Mart 2016 12:11
 // Ömer
bu Kadim topraklara ispanyadan getirtilip her türlü iyiliği yaptığımız nankör kargalar o gün bu gün bu devleti yıkmaya yemin etmişçesine bir an bile ihanet etmekten maalesef geri durmuyorlar.siyon uşağı soligiller avenesinden terör devletince katledilen bir müsloman için bu güne kadar bir kınama duydunuz mu? Işte bunlar böyle nankörler....
30 Mart 2016 11:49
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler