YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
1000 lira burs ve lojman vaadi
Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nden (YYÜ) LYS sıralamasında ilk 1000'e giren ve kendi üniversitelerini tercih eden öğrencilere 1000 lira burs ve lojman vaadi.
1000 lira burs ve lojman vaadi
21 Temmuz 2011 / 16:25 Güncelleme: 21 Temmuz 2011 / 16:31

Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörlüğü, Lisans Yerleştirme Sınavı'nda (LYS) ilk 1000 sıralaması içinde yer alan ve kendi üniversitelerini tercih eden öğrencilere, burs ve lojman vaadinde bulundu.

LYS sonuçlarının açıklanmasının ardından devlet ve vakıf üniversitelerinin, üst sıralarda yer alan öğrencileri kendi üniversitelerine kaydettirme yarışına, Yüzüncü Yıl Üniversitesi de dahil oldu.

LYS'de ilk 1000 sıralamasında yer alan öğrencilere 1000 lira burs ve yerleşkede lojman vaadinde bulunan YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, LYS'de başarılı olan tüm öğrencileri tebrik etti.

YYÜ'nün, Doğu Anadolu Bölgesinin nadide illerinden biri olan Van'da, çağdaş ve yeterli akademik kadroya sahip, bilimsel, sosyal ve kültürel altyapısıyla göz dolduran bir üniversite olduğunu vurgulayan Battal, şöyle konuştu:

''Ülkemizin her bölgesinden örgencilerin üniversitemize kayıt yaptırmaması için hiçbir neden yok. Üniversitemizi tanıtmak, farklarımızı ortaya koyabilmek için bazı özel çalışmalara başladık. LYS'de ilk 1000'e giren öğrencilere verilecek burs ve ev projemiz, bu tanıtım atağının bir parçası olacak. Artık belli başlı üniversiteler hariç diğer üniversitelere başvurular kendi illerinden yapılıyor, bu da üniversitelerde lokalleşmeye neden oluyor.  Biz bu gidişatı, yaptığımız tanıtım çalışmalarıyla kıracağız. Başta YYÜ Vakfı olmak üzere çalışmalarımızda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.''

YYÜ Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Zerrin Amiklioğlu ise kararın, yönetim kurulunun son toplantısında, Rektör Battal'ın tavsiyesi üzerine alındığına değinerek, ''Bu çalışmamızın amacı günümüzde büyük bir rekabet ortamı haline gelen öğrenci tercihleri için ismimizi duyurmak, başarılı öğrencilerin üniversitemize kaydını sağlamak ve hem üniversitenin hem de bölgenin tanıtımını yapmaktır'' dedi.

Vakıf olarak öğrencilere hizmet etmek ve üniversitenin gelişimine katkı sunmak amacıyla hareket ettiklerini anlatan Amiklioğlu, maddi durumu iyi olmayan daha fazla öğrenciye burs verebilmek adına da vakıf gelirlerini artırdıklarını ifade etti. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler