YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
100 TL'lik sigortaya 100 bin TL
100 TL'lik sigortaya 100 bin TL
03 Ağustos 2011 18:58
Elektrik akımına kapılarak ölen kişinin 100 lira vererek yaptırdığı sigorta nedeniyle ailesine 100 bin lira tazminat ödendi.

Denizli'nin Akköy ilçesinde, elektrik akımına kapılarak ölen 47 yaşındaki Kulfal Koç'un 100 lira vererek yaptırdığı Güvenlik Ortak Kaza Sigortası nedeniyle ailesine toplam 100 bin lira tazminat ödendiği bildirildi.

Tarım Kredi Kooperatifleri İzmir Bölge Birliği Müdürü Yusuf Yeşil, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kulfal Koç'un mayıs ayında Denizli Akköy ilçesinde beslediği büyükbaş hayvanlarını kontrol etmek için girdiği ahırdaki kablodan elektrik akımına kapılarak hayatını kaybettiğini belirtti.

Koç'un, kooperatiften son kullandığı kredi sırasında kaza sigortası yaptırdığını ve bir süre sonra elektrik akımına kapılarak hayatını kaybettiğini anlatan Yeşil, ''Kulfal Koç'un vefatının ardından yaptırdığı ''Güvenli Ortak Kaza Sigortası'' karşılığında 100 bin lira tazminatı, ailesine ödedik. Ayrıca ortaklarının kredilendirildiği esnada aldığı mallardan kalan 6 bin liralık borcu da sigorta kapsamında ödendi'' diye konuştu.

Sigorta yaptırmanın önemine değinen Yeşil, ''Tarım Kredi Kooperatifleri olarak maddi hasar, yaralanma, vefat gibi durumlarda ortaklarımızın veya çiftçilerimizin borçlarını siliyoruz. Tazminatı da geride kalan ailelerine ödüyoruz'' dedi. AA
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler