YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
10 terörist çıkan çatışma sonucu etkisiz hale geti
10 terörist çıkan çatışma sonucu etkisiz hale geti
04 Şubat 2008 10:26
10 terörist çıkan çatışma sonucu etkisiz hale geti

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Bingöl kırsalında teslim ol çağrılarına ateşle karşılık veren 10 teröristin çıkan çatışma sonucu silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirildiği belirtildi.Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Bingöl'ün Yukarı Karayayla bölgesinde icra edilen operasyon esnasında karşılaşılan ve teslim ol çağrılarına ateşle karşılık veren 10 teröristin çıkan çatışma sonucu silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirildiği belirtildi.


Genelkurmay Başkanlığı internet sitesinden yapılan açıklamada, "03 Şubat 2008 tarihinde, Bingöl ili Yukarı Karayayla bölgesinde icra edilen operasyon esnasında karşılaşılan ve teslim ol çağrılarına ateşle karşılık veren 10 terörist, çıkan çatışma sonucu silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirilmiştir.


Ayrıca teröristlere ait sığınak ve depolarda çok miktarda yaşam malzemesi, mühimmat ve örgütsel doküman ele geçirilmiştir. Türk Silahlı Kuvvetleri, vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğini sağlamak maksadıyla, terör örgütüne yönelik operasyonlarını aralıksız ve kararlılıkla sürdürecektir" denildi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler