YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
10 PKK'lı terörist daha öldürüldü
10 PKK'lı terörist daha öldürüldü
03 Mart 2016 15:20
Diyarbakır'ın Sur ilçesinde 2, Mardin'in Dargeçit ilçesinde 8 olmak üzere toplam 10 terörist öldürüldü.

Genelkurmay Başkanlığı, devam eden operasyonlara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde 2 terörist daha öldürüldü. Operasyonlarda toplam öldürülen PKK'lı sayısı 244 oldu.

Öte yandan, bir Kaleşnikof piyade tüfeği ele geçirildi, altı el yapımı patlayıcı imha edildi. Toplam imha edilen el yapımı patlayıcı sayısı 287'e yükseldi.

İdil ve Silopi'de mühimmat ele geçirildi

Şırnak'ın İdil ilçesinde, bir roketatar, iki Kaleşnikof piyade tüfeği, bir av tüfeği, 12 fişeği ve 50 kg amonyum nitrat ele geçirildi. 18 el yapımı patlayıcı imha edildi. Toplam imha edilen el yapımı patlayıcı sayısı 255 oldu.

Silopi ilçesinde ise, dört Kaleşnikof piyade tüfeği, yedi roketatar mühimmatı, bir Kanas keskin nişancı tüfeği, bir av tüfeği ile 24 fişeği, iki telsiz, 60 kg Amonyum Nitrat, 38 dinamit lokumu, çok miktarda muhtelif yaşam malzemeleri ve örgütsel dökümanlar ele geçirildi, tespit edilen bir el yapımı patlayıcı imha edildi.

Dargeçit'te 8 terörist öldürüldü

Mardin'in Dargeçit ilçesinde de icra edilen hava destekli operasyonda, 8 PKK'lı terörist öldürüldü. Teröristlerle birlikte, dört Kaleşnikof piyade tüfeği, 18 şarjörü, 435 fişeği, iki M-16 piyade tüfeği, 15 şarjörü, 206 fişeği, iki Kanas keskin nişancı tüfeği, bir Zagros keskin nişancı tüfeği ile 116 fişeği, iki roketatar mühimmatı, altı el bombası, beş dürbün, 11 telsiz, bir gece görüş cihazı ve çok sayıda örgütsel doküman ele geçirildi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler