YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
10 numara yağ operasyonu
10 numara yağ operasyonu
20 Ocak 2012 11:45
İzmir'de gerçekleştirilen operasyonda 12 kişi gözaltına alındı...

İzmir'de, madeni yağ üretim ruhsatı bulunan 5 tesiste, ''10 numara yağı'' katkı maddeleriyle karıştırıp özel düzenek kurulmuş akaryakıt istasyonlarında piyasaya sürdükleri iddiasıyla gözaltına gözaltına alınan 12 kişi adliyeye sevk edildi.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 12 kişinin polis sorguları tamamlandı. Şebekenin elebaşı olduğu bildirilen M.F.K'nin aralarında bulunduğu 12 kişi adliyeye gönderildi.

Zanlıların, madeni yağa tiner ve solvent gibi inceltici maddeler karıştırarak, akaryakıt olarak kullanılmak üzere anlaşmalı petrol istasyonu, oto yıkamacı ve tır garajlarına sattıkları belirtildi.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi Mali Suçlar Bürosu ekiplerinin söz konusu şebekeye yönelik operasyonunda on binlerce litre 10 numara yağ ele geçirildiği bildirildi.

Diğer yandan zanlılar arasında yer alan H.G'nin terör örgütü PKK'ya yardım ve yataklık etmek suçundan poliste kaydının bulunduğu kaydedildi. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler